Waldemar Buda (PiS): Byłbym ostrożny w ściganiu ludzi, którzy nakładają pomnikom koszulki

- To jest jakiś happening, byłbym ostrożny w ściganiu tego typu sytuacji - stwierdził poseł Waldemar Buda w TOK FM, komentując śledztwo prokuratury w sprawie nakładania na pomniki koszulek z napisem "konstytucja".

Polityk skomentował akcję Komitetu Obrony Demokracji polegającą na ubieraniu pomników w koszulki z napisem „konstytucja”. Czy w tym przypadku powinna interweniować policja i prokuratura?

- Nieszczególnie ścigać, ale dbać, żeby nie przekraczać granic. To jest happening, byłbym ostrożny w ściganiu tego typu sytuacji, ale trzeba też znać granice. Jeśli dopuszczą się do nadużycia, za chwilę pojawiają się kolejne, poważniejsze - uważa Waldemar Buda.

- Ja bym współpracował z każdym, a nie obrażał się na niego - dodał. 

Wybory samorządowe 2018: Ja bym współpracował z każdym

W trakcie rozmowy nie zabrakło też pytania o start Budy w wyborach na prezydenta Łodzi. 

- PiS ma prezydenta, Senat i Sejm i sąd, TVP. Czy nie byłoby dobrze, jakby opozycja miała chociaż trochę samorządów? - zapytał na samym początku rozmowy prowadzący Jan Wróbel. - Kooperacja między rządem a samorządem to kluczowa sprawa - skomentował kandydat Zjednoczonej Prawicy. 

Zdaniem posła PiS dużym problemem jest to, że włodzarze miast nie chcą współpracować z rządem.  - W imię ideologii tracą mieszkańcy - twierdzi Buda, odnosząc się do tego, że program dotyczący dróg lokalnych ogłoszony przez premiera Morawieckiego nie spotkał się z zainteresowaniem Hanny Zdanowskiej, obecnej prezydent Łodzi.

To Falenta przyszedł do PiS i zaoferował podsłuchy?

"Gazeta Wyborcza" opisała dzisiaj kulisy afery taśmowej. Źródła gazety twierdzą, że pół roku przed wybuchem afery politycy PiS wiedzieli, że Marek Falenta nagrywał ministrów rządu PO-PSL. 

Poseł PiS i kandydat na prezydenta Łodzi powątpiewał w wiarygodność artykułu. - To niczego nie zmienia, bo rozmowy się odbyły i Polacy je usłyszeli – stwierdził Waldemar Buda. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

 • Jakie są osiągnięcia "dobrej zmiany"?
 • Czy Polskę stać na to, żeby zapewnić minimum socjalne?
 • Co Waldemar Buda uważa o częstych nowelizacjach ustaw?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
Waldemar Buda (PiS): Byłbym ostrożny w ściganiu ludzi, którzy nakładają pomnikom koszulki
Zaloguj się
 • Kuba Drożdżowski

  Oceniono 7 razy 7

  Pan Buda swoją kampanię wyborczą na prezia miasta rozpoczął pomysłem darmowej komunikacji miejskiej w Łodzi... tyle w temacie. Człowiek, który ma ludzi za idiotów.

 • niktwazny126

  Oceniono 5 razy 5

  "Powinniśmy współpracować z rządem jako samorządowcy"- ale rząd z nami już niekoniecznie, bo zdaje się nasz współpracuje tylko z lepszym sortem samorządowców. Tych innych tępi skutecznie.

 • labeo

  Oceniono 6 razy 4

  Pisowscy zachowują się dokładnie tak jak kiedyś komuniści. W czasach pomarańczowej alternatywy milicja łapała ludzie za rozdawanie na ulicy ... podpasek. Władza sama się ośmieszała. Teraz jest podobnie władza też się ośmiesza i tak jak kiedyś nie ma żadnego poczucia humoru i wierzy w swoją nieomylność. PiS=PZPR.

 • cezar85

  Oceniono 8 razy 4

  chyba wybory idą, bo oszołomów chwilowo wyciszyli i schowali

 • benek231

  Oceniono 8 razy 4

  Krotko mowiac pan Waldemar Buda pielegnuje atmosfere strachu kreowana wczesniej przez jego klero-faszystowskie ugrupowanie. Sposob trzymania spoleczenstwa za pysk zapozyczony wprost z totalitaryzmu, i przywolany przez Kaczynskiego blisko 30 lat po upadku totalitarnego panstwa komunistycznego.
  Pan kandydat Buda mowi niemal wprost, ze lepiej takich happeningow nie organizowac bo to nigdy nie wiadomo kiedy - o co niezwykle latwo - jakies granice zostana przekroczone. A wtedy akcja policji bedzie jak najbadziej usprawiedliwiona.

  On nie stwierdzil, ze polityka zastraszania i nekania organizatorow i uczestnikow tych happeningow jest niezgodna z prawem, i jest bandycka, po prostu. Wedlug niego napadanie na spokojnych obywateli, ciaganie ich po komendach, nachodzenie i rewidowanie o swicie, jest jak najbardziej OK.

  Mlody czlowiek a calkowicie uodporniony na lamanie praw ludzkich i obywatelskich. Kandydat na prezydenta duzego miasta.

 • antirussia81

  Oceniono 5 razy 3

  Ludzki pan.

 • szlachcic

  Oceniono 6 razy 2

  Pisowcu, calkiem niepotrzebnie bylbys ostroznym
  wasi wyborcy to kretyni i przyglupy
  Wmowicie im przeciez ze zaczyna sie od zakladania koszulek na pomniki a konczy sie na terroryzmie.
  Wasi wyborcy nie takie rzeczy lykaja

 • krzywelustro

  Oceniono 1 raz 1

  A propos koszulek z nadrukiem "konsTYtucJA": nie zdziwiłbym się, gdyby proboszcz parafii na warszawskich Bielanach, zacny wielce ks. Wojciecha Drozdowicza (tego samego, który uczcił na Mszy Św. śmierć Kory, a w dniu akcji WOŚP Owsiaka nakleja sobie seruszko na ornat) w którąś z najbliższych niedziel ponownie zaskoczył Polaków.

 • Oceniono 1 raz 1

  Co jest gorsze? zgwałcenie dziecka przez klechę pedofila czy założenie koszulki pomnikowi? Co jest gorsze? Pisowskie kanalie kradnące nasze pieniądze czy zgwałcenie dziecka przez klechę pedofila?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX