Gronkiewicz- Waltz o Jakim: Powinien zostać radnym, nie prezydentem Warszawy

- Patryk Jaki nie czuje Warszawy i dba tylko o swoją karierę. Najpierw powinien starać się o pozycję radnego - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, która od dwunastu lat zarządza stolicą.

Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Natalią Bet z Radia TOK FM ostro skomentowała kandydaturę Patryka Jakiego na prezydenta Warszawy

Radny - tak, prezydent - nie 

- Patryk Jaki cały czas mija się z prawdą. W mojej ocenie nie jest wiarygodnym kandydatem na prezydenta Warszawy, ponieważ dba tylko o swoją karierę - podkreśliła. 

Zdaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz poseł PiS nie czuje tego miasta. - Nie chodzi o to, czy ktoś się tu urodził, czy nie. Po prostu trzeba to miasto czuć i wiedzieć, co się tutaj dzieje. Generalnie rzecz biorąc, Patryk Jaki powinien pomieszkać trochę więcej w Warszawie i najpierw starać się o pozycję radnego miasta - dodaje.

Wybory samorządowe 2018

Do wyborów na prezydenta stolicy startuje dziesięcioro kandydatów. W pierwszej turze wyborów w Warszawie - 37 proc. głosów zdobyłby w Rafał Trzaskowski z PO - wynika z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Jego największy konkurent Patryk Jaki ze Zjednoczonej Prawicy mógłby liczyć na 33 proc. głosów.

Trzeci w wyścigu o stołeczny ratusz jest kandydat SLD, Andrzej Rozenek, który zdobyłby 4 proc. głosów.

W potencjalnej drugiej turze Rafał Trzaskowski zdobyłby 56 proc. głosów, a Patryk Jaki - 37. Wybory samorządowe odbędą się 21 października, druga tura przypada na 4 listopada.

DOSTĘP PREMIUM