Ksiądz Morawiec potępił festiwal Przystanek Żory. Twierdzi, że promuje satanizm i rozwody

Festiwal Przystanek Żory promuje satanizm, alkoholizm i narkomanię oraz zwiększa liczbę rozwodów - grzmiał z ambony jeden z księży z Żor w woj. śląskim, krytykując zorganizowaną przy współudziale miasta imprezę.

Kazanie w kościele Świętych Apostołów Filipa i Jakuba wygłosił ksiądz Bronisław Morawiec. Przekonywał on wiernych, że pacyfka to znak szatana, a zespoły  występujące na Przystanku Żory propagują satanizm. Swoje opinie oparł na wiedzy zdobytej podczas wizyty na stronie internetowej festiwalu Przystanek Żory.

Ksiądz Morawiec insynuował podczas kazania o godz. 11 w niedzielę, że zło , które jego zdaniem wpuszcza się do miasta przy okazji takich imprez, oddziałuje na mieszkańców.

Czytaj też: "Koniec tabu. Ludzie się budzą". Ateiści jednoczą się z kobietami przeciw przemocy religijnej

- Żory zdobyły niechlubne pierwsze miejsce w liczbie rozwodów w Polsce. I miasto zdobędzie pierwsze miejsce w liczbie narkomanów i alkoholików – przekonywał duchowny.

Ksiądz jest też zbulwersowany faktem, że festiwal Przystanek Żory był współfinansowany  ze środków gminy na rzecz mieszkańców w zakresie kultury, sztuki , ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Z ambony protestował przeciwko używaniu pieniędzy jego oraz innych podatników w takich celach.

Organizatorzy: Przekonania, a nie fakty

Organizatorzy festiwalu w otwartym liście do parafii nazwali słowa księdza karygodnymi i wezwali  do zaprzestania szerzenia nieprawdy. Podkreślają m.in., że  opinia księdza  została zbudowana wyłącznie na podstawie pobieżnego przejrzenia strony internetowej i na podstawie przekonań, a nie faktów.

Jak informują organizatorzy, po opublikowaniu listu otrzymali e-maila z parafii, która ustosunkowała się do ich prośby. Kazanie zostało zmienione na mszy o godzinie 17. oraz 20.30, co potwierdzają wierni obecni na mszy o godz. 17.

Przedstawiciele parafii zaproponowali im też spotkanie. Organizatorzy festiwalu mają zamiar z niego skorzystać.

Pieniądze wydanie zgodnie z wnioskiem

Żorski magistrat nie chce komentować słów księdza.  Jego rzecznik, Adrian Lubszczyk  stwierdził tylko, że przedstawiciele urzędu miasta nie mają żadnych zastrzeżeń do tegorocznego festiwalu, a dofinansowanie w kwocie  40 tys. zł zostało wydane przez organizatorów zgodnie z wnioskiem.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (124)
Ksiądz Bronisław Morawiec o Przystaku Żory: Promuje satanizm, zwiększa liczbę narkomanów, alkoholików i rozwodów
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 28 razy 20

  A kościół, tfu, katolicki, promuje kanibalizm !

  Publicznie żrą ciało i piją krew "chrystusa" !

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 21 razy 19

  Z ambony protestował przeciwko używaniu pieniędzy jego - a jak używa moich pieniędzy to jest dobrze ?

 • krwawy_marry

  Oceniono 25 razy 19

  Wyrzucony ze stolicy Apostolskiej za malwersacje, super. Proszę klechy radzę milczeć, będzie przyzwoiciej.

 • jadeit.2

  Oceniono 17 razy 13

  a kosciol promuje pedofilie i molestowanie. Wiec niech sie zamkna.

 • Marek Trybut

  Oceniono 17 razy 13

  Ksiądz Bronisław Morawiec, były ekonom bazyliki Santa Maria Maggiore przywłaszczył sobie ponad 200 tysięcy euro i został za to skazany w Watykanie na na 3 lata i 2 miesiące więzienia.

  Morawiec miał pecha, że kradł w Watykanie (swoim). W Polsce nikt nie odważyłby się sądzić księdza za tak niewielką sumę.

 • mistermadmat

  Oceniono 12 razy 12

  S P I E R D A L A J KLECHO NA KSIĘŻYC ......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX