Jan Śpiewak: Komisja Patryka Jakiego musi wyjaśnić, co PiS robiło za czasów Lecha Kaczyńskiego

- PiS szło do wyborów z hasłem rozliczenia afery reprywatyzacyjnej, ale nie widzimy zabójców Jolanty Brzeskiej w więzieniu - mówił Jan Śpiewak w TOK FM, kandydat na prezydenta Warszawy.

W Poranku prowadzący Jacek Żakowski zwrócił uwagę na to, że kandydat koalicji Wygra Warszawa na prezydenta stolicy, po okresie, gdy intensywnie atakował rządy Platformy Obywatelskiej, teraz pokazuje słabości Prawa i Sprawiedliwości. 

Kandydat na sędziego SN zamieszany w aferę reprywatyzacyjną?

- Zgłaszają się do nas ludzie, którzy są poszkodowani przez działalności Prawa i Sprawiedliwości - skomentował Jan Śpiewak, opowiadając o kolejnej odsłonie afery reprywatyzacyjnej: - Odkryliśmy ostatnio sprawę z warszawskich Bielan, gdzie trójka radych Prawa i Sprawiedliwości, rodzina: ojciec i dwójka synów, ma firmę nieruchomościową. Tata jest szefem Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami, a żona ma firmę zarządzającą nieruchomościami. Są beneficjentami dzikiej reprywatyzacji. Zarządzają budynkami, które wcześniej reprywatyzowali. Totalna patologia - mówi Śpiewak. 

Gość Radia TOK FM przypomniał również o innej osobie związanej z PiS, która - jego zdaniem - miała zajmować się reprywatyzacją w stolicy. Chodzi o Jerzego Szaniawskiego, kandydata do Sądu Najwyższego, związanego ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Śpiewaka jest on zamieszany w przejęcie kamienicy przy ul. Stępińskiej 17. 

- Złożyliśmy w tej sprawie wniosek do komisji weryfikacyjnej - mówi, podkreślając, że zaapelował też do Patryka Jakiego, aby także wezwał przed komisję reprywatyzacyjną Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego.

- Jak to możliwe, że dwóch ważnych warszawskich liderów Prawa i Sprawiedliwości, speców od walki z korupcją, nie zauważyło gigantycznej afery reprywatyzacyjnej? Wszystko wskazuje na to, że mieli wiedzę na ten temat - powiedział. 

- Trzeba przyznać, że komisja Patryka Jakiego zrobiła wiele dobrego, ale nie może być wykorzystywana wyłącznie do walki politycznej. Powinna wyjaśnić aferę reprywatyzacyjną. A nie da się jej wyjaśnić bez odpowiedzi na pytanie, co robiło Prawo i Sprawiedliwość za rządów Lecha Kaczyńskiego - dodał. 

- Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów z hasłem, że będzie rozliczać wielkie afery, ale nie widzimy zabójców Jolanty Brzeskiej w więzieniu. Nie ma ustawy reprywatyzacyjnej. Gdybym był Patrykiem Jakim to uchwaliłbym ją tuż przed wyborami - podkreślił. 

Wybory samorządowe 2018

A co Jan Śpiewak ma do zaoferowania w Warszawie? - Będziemy proponować propozycje, które dadzą warszawiakom poczucie bezpieczeństwa i dumę mieszkania w Warszawie - odpowiada. 

- Ochrona zabytków i środowiska, rozbudowa sieci tramwajowych. Chcemy do 2020 roku postawić sobie ambitny cel, że żaden pieszy nie zginie w Warszawie - wymienia, dodając, że co roku w stolicy umiera 30 pieszych. - To jest ogromna liczba i dramaty ludzkie, z tym chcemy skończyć - podsumowuje. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

  • Czy Jan Śpiewak jest otwarty na współpracę z Robertem Biedroniem?
  • Śpiewak popiera PO czy PiS i co uważa o SLD w Warszawie? 
  • W drugiej turze wyborów Jak Śpiewak zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego czy Patryka Jakiego?

Marta Lempart: We Wrocławiu mamy skrajną prawicę, wściekłą prawicę i prawicę udającą centrum

TOK FM PREMIUM