Poseł Kukiz'15 informację o posiedzeniu KRS dostał SMS-em. "Ktoś się czegoś przestraszył'

- Zwołanie posiedzenia SMS-em, z dnia na dzień, świadczy o tym, że ktoś się czegoś przestraszył - tak przyspieszenie prac KRS oceniła w TOK FM dr Katarzyna Kasia.

Krajowa Rada Sądownictwa przyspieszyła zwołanie posiedzenia plenarnego i od dzisiaj (23 sierpnia) przez cztery dni będzie obradować, aby przedstawić prezydentowi kandydatury osób na sędziów Sądu Najwyższego. 

"Sędziowie na telefon"

- Mamy przyspieszenie 2 czy 3-tygodniowe, więc to i tak by się dokonało, jakkolwiek moralnie byśmy się nie obruszali. Przyspieszyli, bo chcą w końcu to zamknąć. Wielokrotnie partia rządząca podkreślała, że to jest najważniejsza reforma ich rządów - mówił o zmianach w sądownictwie Tomasz Walczak z "Super Expressu".

Z kolei dr Katarzyna Kasia z "Kultury Liberalnej" zwróciła uwagę na to, że przerażająca jest "bylejakość" ustaw wprowadzanych przez partię Jarosława Kaczyńskiego.

- To przyspieszenie jest trochę śmieszne, niefortunne, ale i straszne. To wszystko jest robione byle jak, jest paździerzowe - mówiła filozofka.

- To nie jest wszystko przemyślane. Ile było poprawek do projektów uchwał, które wprowadzała partia rządząca? Wprowadzano kolejne poprawki do poprawek - przypomniała Katarzyna Kasia i dodała: - Zwołanie posiedzenia SMS-em z dnia na dzień świadczy o tym, że ktoś się czegoś przestraszył - powiedziała, nawiązując do słów Tomasza Rzymkowskiego, który informację o zwołaniu posiedzenia plenarnego otrzymał sms-em.

Gościni zaznaczyła, że chodzi o Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który może wszcząć procedurę zabezpieczającą i wstrzymać działanie wprowadzonej przez PiS ustawy.

- Mogli być sędziowie na telefon, mogą być sędziowie na SMS - mówiła z kolei Anna Gielewska z "Wprost".- PiS się spieszy, bo chce zamknąć politycznie etap zmian w sądownictwie. Obsadzić I prezesa Sądu Najwyższego i postawić Europę przed faktem dokonanym.

Zdaniem publicystki gwałtowne przyspieszenie prac KRS przy wyborze sędziów do SN nie wpłynie na zmianę podejścia opinii publicznej do partii rządzącej.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

 • O wyborach samorządowych 2018: Patryk Jaki a Rafał Trzaskowski;
 • O narodowym czytaniu 2018 i dlaczego "Siłaczka" byłaby lepsza niż "Przedwiośnie";
 • O odzieży patriotycznej.
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Anna Gielewska, Tomasz Walczak i Katarzyna Kasia w TOK FM. Rozmowa Jana Wróbla
Zaloguj się
 • swobodan1

  Oceniono 1 raz 1

  Totalną opozycję i Stowarzyszenie Sędziów "lustitia" interesuje tylko obstrukcja
  prac KRS !!!

 • bjchmielewski

  Oceniono 1 raz 1

  Gmin warszawski nie zagłosuje na człowieka z Krakowa.

 • swobodan1

  0

  KRS tak trzymaj - dość obstrukcji ! Debil Borys Budka żąda 2 tygodniowej
  przerwy !

 • tomaselli

  Oceniono 2 razy 0

  A czego sie Pani boi ? Minelo prawie 30 lat wiec najwyzszy czas na reformy. Nawet J.M.Rokita to zauwazyl !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX