Komentarze (132)
Ziobro chce, żeby Trybunał Konstytucyjny ocenił działanie Sądu Najwyższego. Chodzi o pytania do TSUE
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • dabera

  Oceniono 11 razy 5

  Dobry sposób na " podzielenie" się ewentualną odpowiedzialnościągnąć prawną w przyszłości. Jest człowiekiem młodym i doskonale x daje dobie sprawę, że nic nie trwa wiecznie

 • woks-66

  Oceniono 9 razy 5

  Niczego się nie boi... robi swoje... rozjadą demokracje jak walec i nikt ani obywatele, ani opozycja ani Europa palcem nie kiwną

 • owca888

  Oceniono 14 razy 4

  Zero, nie rozśmieszaj nas Po prostu nas nie rozśmieszaj, żałosny chłopaczku.. Intelektualnioe Wolfgangowa nie nadaje się nawet na przedszkolankę. Nie mówiąc o tym, że dzieci by się bały.

 • cy.nick

  Oceniono 6 razy 4

  Pani Wolfgangowa - miernota, która była o włos od wydalenia z pracy w sądzie.
  Pan Dwuzerowy - miernota , która ledwo skończyła studia.
  Po drugiej stronie - same tuzy, z tytułami na renomowanych uniwersytetach i dorobkiem, którego te dwie w/w osoby nawet nie ogarną.
  Zaiste, fascynujący "pojedynek"....

 • jtby

  Oceniono 6 razy 4

  Tow. min Ziero tak po leninowsku stawia na kadry, swoje kadry, bo wie, że jeżeli pisdolce przegrają wybory, to tym razem nie uniknie Trybunału Stanu. Uważam, że trybunał egzekucyjny byłby jednak lepszy, tak po dzierżyńskiemu. Za psucie prawa i wprowadzanie zmian w przepisach, które łamią podstawowe standardy i prawa obywatela zarówno w procesie karnym jak i cywilnym.

 • belg5

  Oceniono 6 razy 4

  Panie magistrze Z., ależ TK zajmuje się zgodnością waszych ustaw z postkomunistyczną wedle was Konstytucją a nie waszymi fanaberiami gwałcącymi prawo unijne. Tak mi się wydaje (mam wyższy tytuł naukowy ale z pokrewnej dziedziny, oraz magisterium z logiki)

 • ryslew2061

  Oceniono 10 razy 4

  Pisze Ziober do Przyłęcki - ot, i pogadali jak magister z magistrem.

 • nekaj

  Oceniono 12 razy 4

  od kiedy to TK bada akty indywidualno-konkretne? i stwierdzi, ze co jest niezgodne z Konstytucją niby?

 • waldi1953

  Oceniono 5 razy 3

  Pan Zbyszek chowa się za spódnicę ?

 • johnparr1

  Oceniono 5 razy 3

  Zero zawsze było, jest i będzie zerem

 • pol733

  Oceniono 17 razy 3

  Problemem jest to, że po 89 roku nie przeprowadzono żadnej reformy sądownictwa. To co jest obecnie to wymiar sprawiedliwości żywcem wyjęty z komunistycznego PRL. Reforma PIS to tylko wymiana kadrowa jednych leśnych komunistycznych dziadków na innych.

 • tlen69

  Oceniono 4 razy 2

  Konstytucja Art. 189.
  Trybunał Konstytucyjny rozstrzyga spory kompetencyjne pomiędzy centralnymi konstytucyjnymi organami państwa.
  Art. 192.
  Z wnioskiem w sprawach, o których mowa w art. 189, do Trybunału Konstytucyjnego wystąpić mogą: Prezydent Rzeczypospolitej, Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu, Prezes Rady Ministrów, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego i Prezes Najwyższej Izby Kontroli.

 • tlen69

  Oceniono 4 razy 2

  Konstytucja Art. 191.
  Z wnioskiem w sprawach, o których mowa w art. 188, do Trybunału Konstytucyjnego wystąpić mogą:
  1) Prezydent Rzeczypospolitej, Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu, Prezes Rady Ministrów, 50 posłów, 30 senatorów, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, PROKURATOR GENERALNY, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznik Praw Obywatelskich. Jak należy rozumieć PRAWO konstytucji, gdy minister sprawiedliwości i prokurator generalny to jeden funkcjonariusz, a takiego stanowiska nie ma wymienionego ?!!!
  Należy zatrzymać niezwłocznie konkursy organizowane przez polityczne, niekonstytucyjne KRS . To ustalenie nie wymaga interpretacji, bo w konstytucji jest dokładnie podany skład. Art. 187.
  Krajowa Rada Sądownictwa składa się z:
  1) Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego i osoby powołanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej,
  2) piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych,
  3) czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów.NIKT nie ma prawa usuwać I Prezes SN prof. M.Gersdorf, ani nikt nie może utrudniać, czy przeszkadzać Jej w pełnieniu obowiązków konstytucyjnych do czasu upływu Jej kadencji.
  Magister Z.Ziobro ma małe doświadczenie i małe kwalifikacje na stanowiskach państwowych kierowniczych (po studiach wszedł w politykę, a to nie to samo co praca zawodowa). Według mnie nie zna się na obowiązujących źródłach prawa i nie zna konstytucji. Widać to po jego wystąpieniach oraz nowelach ustaw o TK, sądach, KRS i SN. Po powołaniu przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego - mojego Prezydenta, na 6 letnią kadencję na stanowisko I Prezesa SN, profesor M.Gersdorf składała przysięgę/ślubowanie na Konstytucję RP, gdzie zobowiązała się do przestrzegania konstytucji i prawa oraz wypełniania obowiązków. Kadencja mija 30 kwietnia 2020 r. i jest I Prezes SN. Z tego obowiązku może sama zrezygnować z powodów zdrowotnych.

 • antoszek22

  Oceniono 6 razy 2

  a nie prościej wystąpić z Unii
  magister Przyłebska podczas swojej owocnej pracy w sądzie rejonowym co tydzień dostawała swój kolejny wyrok do ponownego rozpoznania ze wzgledu na rażące błędy .
  Przecież ona może dostać udaru mózgu stojąc przed takim zadaniem.

 • amorvertical

  Oceniono 8 razy 2

  Równie dobrze ten kretyn mógłby wysłać pismo do samego siebie

 • wolak007

  Oceniono 6 razy 2

  "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”...

 • asr1

  Oceniono 8 razy 2

  platformo !!! ziobro i kaczyński to wasz największy błąd zaniechania w polityce !! Nie postawienie ich przed Trybunałem Stanu to była i jest ZBRODNIA przeciwko POLSCE i za to nigdy przenigdy na was i tego ryżego picera i nieroba nie ZAGŁOSUJĘ !!!! a ziobro ?? a kogo obchodzi zdanie tego nieuka i wielokrotnie skazanego za pomówienia zera !!! o jego sługusach też należy pamiętać bo sam nic by nie zdziałał, znajdzie się kij na pisowski ryj !!!!

 • zacisze16

  Oceniono 2 razy 2

  Chyba jest jasne... Dla mnie jako prawnika domowego... Wiek nie może stanowić granicy do wykonywania jakiegokolwiek zawodu .

 • def11

  Oceniono 12 razy 2

  Pomijając kompetencje mgr Przyłębskiej i sędziów dublerów do oceny problemu prawnego, jak i ich wątpliwy tytuł do samego zasiadania w TK, to na jakiej podstawie TK ma oceniać postanowienia Sądu Najwyższego ?!
  Czysta polityka która z prawem i praworządnością nie ma nic wspólnego.

  ps. A pan Zbyszek jako minister sprawiedliwości i prokurator generalny to kpina z poważnego państwa za jaki Polska chciałby się uważać i z jego obywateli.
  To stosowana przez PiS i dobrze znana prezesowi Kaczyńskiemu leninowska zasada, że nawet kucharka może rządzić państwem..

 • maj.basia

  Oceniono 8 razy 2

  A teraz piosenka: Cóż temu winien Ziobro,że jest taki śliczny? Cóż temu winien Ziobro,że ma
  taki wdzięk ? Cóż temu winien Ziobro,że jest taki erotyczny?...I cóż temu winien,że jest taki
  jaki jest, czyli utytułowany i mądry nad 100 Trybunałów.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 6 razy 2

  co tam jakieś profesory prawa jak dwa trójkowe magistry znają się lepiej na prawie. I potrafią osądzić daną rzecz w 20 sekund, a nie jak te sklerotyki - profesory deliberujące miesiąc czy dwa nad jakimś przypadkiem.

 • polak66maly

  Oceniono 6 razy 2

  strach dude sciska. A potem 25 lat widoku przez kratki. I trzeba uwazac na mydlo.

 • felucjan

  Oceniono 18 razy 2

  A na drzewach zamiast liści, będą wisieć populiści. Pozdrowienia dla populistów!!!

 • starczypl

  Oceniono 18 razy 2

  magisterek broni się jak może przed przyszłym więzieniem. jedno jest pewne - będą skakać przez okna, jak to określił Lechu

 • sosna_pospolita

  Oceniono 18 razy 2

  W sierpniu ubiegłego roku Ordo Iuris zwrócił się do Fundacji im. Stefana Batorego z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w związku z przeprowadzonym przez tę organizację podziałem środków z tzw. Funduszy Norweskich, które stanowią według polskiego prawa mienie publiczne. Miały one służyć finansowaniu rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Wniosek dotyczył szczegółowego opisu procedury przyznawania dofinansowania wybranym projektom i obowiązków ekspertów biorących w niej udział, a także dokładnego jej przebiegu i zastosowanych kryteriów oceny. Wszystkie te informacje powinny zresztą znajdować się w protokołach, do sporządzenia których Fundacja Batorego była zobowiązana.

  Choć Fundacja wielokrotnie przyznawała, że transparentność życia publicznego jest jednym z celów, które przyświecają jej działalności, odmówiła podania danych na ten temat. Fundacja stwierdziła, że nie ma obowiązku udzielania informacji publicznej, ponieważ, jej zdaniem, podział tzw. Funduszy Norweskich nie stanowi realizacji zadania publicznego, a one same nie są majątkiem publicznym.

 • swiatlowski

  Oceniono 1 raz 1

  Ćwok, który został kolanem przepchnięty na studiach prawniczych, polityczny karierowicz i moralna miernota tworzy nam normy prawne i mówi, że jego zdanie to 100% "demokracji".

 • Lech Pawluk

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem pewien, że historia to w sposób obiektywny szczegółowy oceni ten system zarządzania i,, przestrzeganie,, USTAWY ZASADNICZEJ.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to powiedział niegdyś Jarosław Kaczyński (w czasach, kiedy jeszcze nosił ten obleśny wąsik): "Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość".

 • jw0022

  Oceniono 1 raz 1

  Zerro jest debeściak, zresztą cała banda Konusa Wolskiego też jest debesciak.

 • evergreen111

  Oceniono 5 razy 1

  Magister Zero i magister Wolfgangowa - dwa największe prawnicze tuzy w Polsce, przy których najlepsi profesorowie prawa to matołki! Oczywiście tylko według Zera, Wolfgangowej i reszty pisiaków!

 • munaciello

  Oceniono 5 razy 1

  "Prokurator generalny Zbigniew Ziobro skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie legalności zawieszenia przez Sąd Najwyższy przepisów dotyczących odsyłania sędziów na emeryturę".
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Swój do swego po swoje.

 • darek655

  Oceniono 11 razy 1

  Zero,Zero,Zero ,a cóż ci Polska złego zrobiła?

 • acototak

  Oceniono 15 razy 1

  Pan minister kiedy przemawia przed kamerami zawsze ma wypieki na twarzy, jest spocony i strzela oczętami na prawo i lewo szukając pomocy w niebiosach. Klasyczne objawy mijania się z prawdą.
  Ergo dobrze wie co czyni.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 11 razy 1

  Tyle tylko, że obecnie w Polsce mamy trybunał „konstytucyjny” pisany z małej litery z konstytucją w cudzysłowie. Ta nielegalnie zniszczona instytucja nie ma prawa orzekać.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 11 razy 1

  Typowy Ziobro. Typowy PiS. Najpierw swojaków na odpowiednie posady, a później powoływanie się na ich "wyroki". Panie magistrze Ziobro! Czy odwołanie się do sądu wyższej instancji, a takim jest Trybunał Sprawiedliwości, nie wstrzymuje wykonalności zmian do czasu ustalenia czy są zgodne z prawem? Ale pewnie chodzi o stworzenie faktów dokonanych.

 • Piotr Adamczyk

  Oceniono 7 razy 1

  Jak już słyszeliśmy z ust także polityków PiS - TK jest do orzekania czy coś jest zgodne z konstytucją czy nie - NIE PRAWA ROZSTRZYGAĆ CZY SN MIAŁ DO CZEGOŚ PRAWO CZY NIE !!!!!!

 • srv14

  Oceniono 17 razy 1

  Nie wiedziałem ,że ponad dwa tysiące lat temu Rzymianie wymyślili sentencję , która tak bezpośrednio jest kierowana do mgr Z. - ignorantia iuris nocet

 • norton2

  Oceniono 4 razy 0

  Przecież urwa mać wiadomo jaki będzi wynik tego Przyłubskiego Kabaretu.
  Po co więc "zero" wysila swój tzw mocno zlasowany "mózg"

 • pepper-salt

  Oceniono 6 razy 0

  A jaki ten PiS-owski TK może wydać wyrok?! Ta PiS-owska banda to szczyt obłudy, faryzejstwa. Ale ciemny lud (ciemny polaczek) to kupi.

 • miromaz

  Oceniono 6 razy 0

  A taki 1,5 gościa, no. A tu jednak portkami trzęsie.

 • marywil2012

  Oceniono 10 razy 0

  Nie jestem pewny czy ta pani potrafiłaby poprawnie sama wypełnić jakikolwiek druk urzędowy.

 • wujekdolf

  Oceniono 6 razy 0

  to jest głupie mówić po raz kolejny będziesz siedział, odpowiesz za to, itp. - jeszcze rok tego fraglesa będziemy oglądać, zrobią w ciągu tego roku jeszcze większy syf - nie żyjmy chęcią zemsty na tych pisiorach tylko zastanówmy się co zrobić po tych (nie)rządach.

 • radqq

  Oceniono 12 razy 0

  Ktoś mu w końcu powie, że od kilku lat ma krzywo okulary? Bo wyraźnie jest zbyt tępy, żeby to samemu zauważyć.

 • kataryniarski

  Oceniono 16 razy 0

  TK Przbłędskiej czy TW Przybłędskiej???

 • Adam Gar

  Oceniono 1 raz -1

  Takie komentarze pelne nienawisci moga pisac tylko ludzie ktorych osobiscie dotyczy reforma prawa czyli tj wszelkiego typu oszusci i zlodzieje.

 • czechy11

  Oceniono 9 razy -1

  Zero przestępco. TK jest od badania ustaw a nieceyrokiwxsadow. Będziesz siedział bo to co wyprawiasz ty bolszewicki targowiczaninem przekracza wszelkie granice przyzwoitosci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX