18-latka zginęła na torach podczas egzaminu na prawo jazdy. Dziś prokuratura podejmie decyzję ws. zarzutów

Prokuratura w Nowym Targu ma podjąć dziś decyzję ws. ewentualnych zarzutów w związku ze śmiertelnym wypadkiem na przejeździe kolejowym w Szaflarach. Przypomnijmy - zginęła w nim 18-letnia dziewczyna, która była w trakcie egzaminu na prawo jazdy.

Nastolatka wjechała na tory, po czym silnik w samchodzie zgasł. Egzaminator zdążył wysiąść z auta, a dziewczyna została w środku. Niestety uderzył w nią nadjeżdżający pociąg i osiemnastolatka zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Teraz prokuratura wyjaśnia okoliczności sprawy.

- W toku oględzin zabezpieczyliśmy najbardziej istotne ślady. Przede wszystkim zapis wideo - wiemy, że przebieg egzaminów państwowych jest rejestrowany. Takie nagranie będzie niewątpliwie pomocne w ustaleniu dlaczego doszło do tego zdarzenia - mówi Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Sprawa jest skomplikowana z prawnego punktu widzenia, bo przepisy nie określają jednoznacznie kto ponosi odpowiedzialność, gdy dochodzi do wypadku w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Więcej na temat zapobiegania wypadkom i bezpieczeństwa na drodze dowiesz się z podcastów TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM