Jarosław Pucek, kandydat na prezydenta Poznania: Nie udzieliłbym patronatu Marszowi Równości

Na antenie Radia TOK FM kandydat na prezydenta Poznania Jarosław Pucek mówił, dlaczego zgodziłby się, aby na tramwajach powiewały chorągiewki Lecha Poznań, ale nie widzi tam miejsca dla tęczowych flag.

Sprawa tramwajów MPK, które kursowały ozdobione tęczowymi flagami, wzbudziła ogromne emocje nie tylko w Poznaniu, ale w całej Polsce. Na antenie kandydat na prezydenta Poznania Jarosław Pucek przyznał, że gdyby to on zarządzał miastem, nie przyznałby patronatu Marszowi Równości. 

Czytaj też: Tęczowa flaga ruchu LGBT ma sześć kolorów. Ksiądz z Poznania uważa ją więc za diabelską

Pucek: Sprawa ważna, ale nie najważniejsza

- Uważam, że nie powinno się udzielać patronatów tego rodzajom imprezom. Powinny być to bardzo oszczędnie wybierane imprezy, co do których nie ma wątpliwości, że angażują miasto w spór ideologiczny - powiedział w rozmowie z Mikołajem Lizutem.

- A czy chorągiewki Lecha Poznań angażują, czy nie? - dopytywał prowadzący. 

- W żaden sposób nie angażują. Lech jest marką, która łączy nie tylko poznaniaków, ale i całą Wielkopolskę. Koniec. Kropka. Takie są fakty - zakończył swoją wypowiedź.  kandydat na prezydenta Poznania.

Czytaj też: Jakub Stefaniak: Wielkie sukcesy Patryka Jakiego? Tylko na Twitterze. Po wyborach zwinie kramik

Natomiast na pytanie, czy spór o tęczowe chorągiewki na poznańskich tramwajach jest ważny uwagi, odpowiedział, że na tę chwilę nie jest najważniejszy w debacie samorządowej.

- Ten spór jest ważny, ale nie jest on najważniejszy w debacie samorządowej. Mamy do czynienia z sytuacją, gdy mamy opóźnienia w przygotowaniu dokumentacji ważnych inwestycji. To w tym momencie jest najważniejsze - skomentował.

Wybory samorządowe 2018 w Poznaniu

Jarosław Pucek to prawnik i były prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, z którego został wyrzucony po wygranych przez Jacka Jaśkowiaka wyborach. W przeszłości polityk należał do Unii Wolności, a potem do PO, z której odszedł w 2014 roku. Potem kandydował do sejmiku województwa z listy KWW "Teraz Wielkopolska" Ryszarda Grobelnego.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

  • Z kim Jarosław Pucek chciałby się spotkać w drugiej turze wyborów?
  • Co jest najważniejszym punktem jego kampanii?
  • Które ruchy aktualnych władz Poznania chwali Jarosław Pucek?

DOSTĘP PREMIUM