Dziennikarka TOK FM komentuje materiał TVP: Autor nie odróżnia publicystyki od ideologicznego posłuszeństwa

"Wiadomości" TVP oskarżyły TOK FM o prowadzenie kampanii oczerniającej żołnierzy Armii Krajowej. Sytuację skomentowała Hanna Zielińska, dziennikarka, której materiał przywołano jako przykład.

“Wiadomości” wyemitowały materiał, w którym komentują spotkanie fanów serialu TVP “Korona królów” z jego twórcami. Niektóre media opisały je jako frekwencyjną porażkę, dziennikarz “Wiadomości” przekonuje jednak, że to manipulacja “mediów znanych z niechęci do wszystkiego, co kojarzy się z polskością”.

Do takich mediów autor materiału zaliczył TOK FM, oskarżając je przy o oczernianie żołnierzy AK. Wspomniał przy tym o niedawnym wywiadzie Hanny Zielińskiej z Wojciechem Ladą na temat  przestępstw popełnianych przez niektórych AK-owców.

Zobacz też: "Bandyci z AK". Przeczytaj fragmenty książki Wojciecha Lady o ciemnej stronie Armii Krajowej

- Chciałbym zaprosić widzów TVP do wsłuchania się w głos bohatera materiału, o którym wspomniano w programie - historyka, Wojciecha Lady - zachęca Hanna Zielińska. - Prezentuje on refleksyjne podejście do piekła wojny. Pokazuje m.in. wyjątkowe przygotowanie Armii Krajowej na nie - dodaje.

Skąd takie projekcje?

Zdaniem dziennikarki, zarzuty zawarte w materiale TVP nie świadczą dobrze o jego autorze.

- Co takie oskarżenie mówi o niezależności dziennikarskiej osoby, która je formułuje? Skąd projekcje pracownika TVP w temacie sposobu funkcjonowania redakcji Radia TOK FM? Jakie obowiązki doświadczyły go na tyle, żeby nie odróżniać publicystyki od ideologicznego posłuszeństwa zwierzchnikom? - pytała.

Zielińska przypomina też, że jest autorką rozmów z żołnierzami AK.

-  Lata temu przeprowadziłam je dla Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego, pracując równolegle w Radiu TOK FM. Mogą być pomocne w zrozumieniu "akcji oczerniania żołnierzy Armii Krajowej", o którą nas Konrad Warzocha z TVP oskarża. Ta akcja medialna to jak by się nazywała? - kwituje dziennikarka.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (5)
Dziennikarka TOK FM komentuje materiał TVP: Autor nie odróżnia publicystyki od ideologicznego posłuszeństwa
Zaloguj się
 • sparky6

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko umysly scisle,inzynierow i lekarzy powinnismy ksztalcic bezplatnie po ostrej selekcji.
  Cala reszta to bezuzyteczne dziadostwo.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  NA szczescie to juz nie te czasy. CVzerska postawila sie w szeregu z Gestapo i NKWD oni rowmniez uzywali okreslenia bandyta na zolnierzy AK. Robta czerska tak dalej i konca czekajta, jest blizej niz wam sie wydaje, zostanie wam wkrotce produkcja popkornu.

 • aarek_ch

  Oceniono 6 razy 0

  Kiedy w tym kraju uzna się wreszcie, że w szeregach AK nie byli tylko święci? Dlaczego Polska Kaczyńskiego ma takie problemy z prawdą? Ale to jeszcze nie wszystko - właśnie przeczytałem o owej adaptacji "Przedwiośnia" dokonanej przez PAD. W ramach "dobrej zmiany" wygumkowano ponad 30 % oryginalnego tekstu... Tych szaleńców również należy "wygumkować".

 • Jarek Witkowski

  Oceniono 1 raz -1

  krwawy Maciej pozdrawia sekretarza partii Wolskiego, sekretarz Tej partii, Wolski tyś mnie zauroczył dziadku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX