Hanna Zdanowska: Łódź nie jest już miastem, z którego się wyjeżdża

- Łódź sama musiała podnosić się z upadku, w którym znalazła się niestety wbrew własnej woli - mówiła obecna prezydentka Łodzi i kandydatka na kolejną kadencję.

Na początku lipca w Łodzi zawiązał się komitet założony pod nazwiskiem obecnej prezydentki miasta, Hanny Zdanowskiej z Platformy Obywatelskiej. W jego skład weszli politycy PO, Nowoczesnej, PSL-u i SLD. Wszyscy razem wspierają panią prezydent w zbliżających się wyborach samorządowych, wystawią też wspólne listy do rady miasta.

- Przez ostatnie cztery lata udało się zbudować zaufanie. Z drugiej strony, trzeźwe myślenie i walka o przyszłość naszego miasta sprawiły, że wszystkie zainteresowane siły, które chcą by w Łodzi nadal dobrze się działo, zdecydowały się mnie wesprzeć w walce o miasto. Bo Łódź cały czas potrzebuje wsparcia, cały czas trzeba wywalczać wszystko, co dotyczy naszego miasta na forum krajowym - powiedziała w TOK FM Hanna Zdanowska.

Z Łodzi się już nie ucieka

Jak mówiła gościni audycji, Łódź w ciągu ostatnich lat przestała być miastem, z którego się wyjeżdża. 

- W tej chwili mamy saldo migracyjne osób w młodym wieku, które pokazuje, że coraz częściej takie osoby przyjeżdżają tu i chcą się związać z naszym miastem. Pamiętajmy, że w czasie transformacji ustrojowej w naszym państwie, Łódź była tym miastem zostawionym samemu sobie. Tu nie było górników, hutników, stoczniowców, którzy by walczyli o swoje. Tu były biedne prządki, włókniarki, które zostały same ze swoimi problemami, biedą. Łódź sama musiała sama się podnosić z upadku, w którym znalazła się niestety wbrew własnej woli - podsumowała Hanna Zdanowska.

Wybory samorządowe 2018 w Łodzi - kandydaci

Głównym przeciwnikiem Zdanowskiej będzie kandydat PiS, poseł Waldemar Buda. Kolejnym kandydatem na stanowisko prezydenta miasta jest Krzysztof Lipczyk z ramienia Partii Wolność i Kongresu Nowej Prawicy. O fotel prezydencki powalczy też łódzka radna Urszula Niziołek-Janiak, która jest kandydatką Komitetu Wyborczego Wyborców TAK! Listę zamyka Piotr Misztal z komitetu o nazwie „Bezpartyjni – Piotr Misztal”. 

Wśród kandydatów, którzy mogą również wystartować w wyborach wymienia się prezesa Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO) w Łodzi, Rafała Górskiego.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj audycji! Dowiesz się:

  • Za co została ukarana grzywną Hanna Zdanowska?
  • Czym obecna prezydentka Łodzi chce przyciągnąć młodych ludzi do swojego miasta?

Książka o mieszkańcach Łodzi dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM