Obywatele RP zablokowali wjazd do budynku, gdzie obraduje nowa KRS. "Zdradza Ojczyznę ten, kto łamie jej najwyższe prawo"

Zmieniona przez PiS Krajowa Rada Sądownictwa ma wybrać nowe osoby do Sądu Najwyższego. Mimo blokady wjazdu do budynku przez kilkunaście osób z Obywateli RP, obrady rozpoczęły się punktualnie.

Tuż po godzinie 10:00 rozpoczęło się posiedzenie nowej Krajowej Rady Sądownictwa, na którym trwa opiniowanie ostatnich kandydatów do izby dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Wśród kandydatów są podwładni ministra Zbigniewa Ziobry, w tym prokurator Adam Roch, który w 2006 roku zmusił rodzącą kobietę do składania zeznań

Podobnie jak wczoraj, Obywatele RP próbowali zablokować obrady. Przed siedzibą KRS-u pojawiło się kilkanaście osób oraz policja. Około 10:00, gdy samochody miały dotrzeć na miejsce, kilka osób usiadło na ulicy blokując wjazd. Policja szybko usunęła z drogi wszystkich protestujących Obywateli RP.

Auta przejechały, a obrady rozpoczęły się bez opóźnienia. Pod budynkiem wciąż stoi grupa ludzi trzymająca baner z napisem "Zdradza ojczyznę ten, kto łamie jej najwyższe prawo".

Krystyna Pawłowicz przeciw kandydaturze Kamila Zaradkiewicza

W trakcie dzisiejszych obrad Krajowa Rada Sądownictwa przegłosowała kandydaturę Kamila Zaradkiewicza na sędziego Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. Potrzeba było do tego dwóch głosowań. Jego kandydatura wywołała protest członkini Rady Krystyny Pawłowicz.

- Osoba o takich poglądach nie powinna pracować zwłaszcza w polskim Sądzie Najwyższym. Bardzo proszę o niegłosowanie na tę osobę - powiedziała podczas obrad KRS-u.

TOK FM PREMIUM