Neonaziści na listach wyborczych do parlamentu. Szef Szwedzkich Demokratów: Nie można wykluczać ludzi z polityki

Skrajnie prawicowa partia Szwedzcy Demokraci wystawia do zbliżających się wyborów kandydatów, którzy mają za sobą neonazistowską przeszłość. To ustalenia dziennikarzy gazety "Expressen".

Reporterzy - razem z antyrasistowską fundacją Expo - przeanalizowali kandydatów zgłoszonych przez partie. Okazało się, że na listach Szwedzkich Demokratów znalazło się kilka osób, które działały w neonazistowskich organizacjach.

Dziennikarze przyjrzeli się wszystkim, którzy 9 września będą ubiegać się o miejca w parlamencie i lokalnych radach. Wsród nich znalazło się kilka osób, które aktywnie działały w organizacjach neonazistów. Wystawia ich partia Szwedzcy Demokraci - antyimigranckie, nacjonalistyczne i eurosceptyczne ugrupowanie, któremu sondaże dają trzecie, a nawet drugie miejsce w zbliżających się wyborach.

"Błędy młodości"

Autorzy raportu próbowali rozmawiać z kandydatami, którzy mają neonazistowską przeszłość. Jeden z nich nazwał śledztwo dziennikarskie polowaniem na czarownice, a tłumaczenia z neonazistami tłumaczy błędami młodości.

Z kolei pytany o sprawę Jimmie Åkesson, szef Szwedzkich Demokratów, stwierdził, że nie można wykluczać ludzi z polityki tylko dlatego, że "w młodości zrobili coś głupiego".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (32)
Wybory w Szwecji. Na listach wyborczych znaleźli się neonaziści. Szef Szwedzkich Demokratów: Nie można wykluczać ludzi z polityki
Zaloguj się
 • antypalikot2

  Oceniono 50 razy 30

  Wolę tych wydumanych "neonazistów" niż lewackie siły "progresywne". Lewackie gó... zniszczyło Europę. O ile normalna lewica ma pewne zasługi na polu zdobyczy socjalnych to lewactwo wywodzące się z "pokolenia 68" to po prostu ostatnie śmieci. Na szczęście w Europie widać pewne przebudzenie. Oby nie za późno.

 • kinlej

  Oceniono 38 razy 28

  Rozumiem że ci "neonaziści" to ludzie którzy mają poprostu dość leniwych bandytów z importu?

 • dert4

  Oceniono 24 razy 10

  lewactwo znowu portkami trzęsie.

 • rikol

  Oceniono 16 razy 10

  Jeśli na listach są islamiści, to czemu nie neonaziści? Zdaje się, że mamy równość ludzi i poglądów?

 • Dodger Merciless

  Oceniono 26 razy 10

  Albo są zgłoszeni legalnie albo nie.Co tu pieprzyć ,działają zgodnie z prawem.Jeżeli nie to zdelegalizować,proste jak drut.A lewactwo to jakie ugrupowanie?

 • 66kropek

  Oceniono 10 razy 8

  Jacy neonaziści? W Szwecji? W cudownym, opiewanym przez TokFm kraju politycznej poprawności?!!Gdzie nawet inspektor Wallander zastanawia się jak walczyć ze swoimi nieuświadamianymi uprzedzeniami w stosunku do emigrantów( którzy przypadkowo dość często popełniają przestępstwa) I masz: neonaziści!!!

 • e50504

  Oceniono 8 razy 6

  A wiecie że to wszystko to dopiero początek? Wiecie dlaczego tak się dzieje, prawda?

 • kolektywnie

  Oceniono 7 razy 5

  Co się dzieje z mordercami w Szwecji? Są skazywani i idą do więzienia. Jest jednak pewien wyjątek, jak byli w ISIS i tam mordowali ludzi to dostają mieszkanie i zasiłek.

 • 1group

  Oceniono 4 razy 4

  I co ci reporterzy znaleźli/ Ci neonaziści byli członkami NSDAP? Nie za starzy są? Dla lewactwa,wszyscy nie kochający imigrantów i pederastów,to neonaziści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX