"Dziękuję!". Tak Łukasz Berezak cieszy się, że pojedzie na wymarzoną wycieczkę do Legolandu

Zbiórka dla Łukasza Berezaka zakończyła się sukcesem, a wszystko dzięki zaangażowaniu słuchaczy i czytelniczek TOK FM . Marzenie najbardziej znanego wolontariusza WOŚP się spełni - chłopiec pojedzie do krainy klocków Lego.

Zbiórka na wyjazd Łukasza Berezaka rozpoczęła się 16 sierpnia. Zorganizowała ją dziennikarka Gabriela Świderska, a kilka dni potem Radio TOK FM oraz portal tok.fm ją nagłośniły. 

Po prawie dwóch tygodniach udało się więcej, niż zamierzano: na Legoland zebrano 5 305 zł a na leczenie - 7 550 zł. Oprócz tego anonimowy darczyńca przekazał na rzecz chłopca 10 tys. zł.

Legoland to jego marzenie

- Łukasz najbardziej marzy o Legolandzie. Klocki lego to jego wielka pasja. Łukasz siedzi bardzo dużo w domu, nie może wychodzić, więc układa klocki namiętnie - mówiła niedawno przyjaciółka nastolatka.

Chłopiec już wie, że pojedzie w wymarzoną podróż i dziękuje wszystkim, dzięki którym jest to możliwe. Jednak będzie musiał jeszcze trochę poczekać. - Pani Iza (mama Łukasza) powiedziała mi, że stan zdrowia chłopca nie pozwala na wyjazd do Danii w tym roku. Stanie się to dopiero wiosną - napisała na profilu zbiórki Świderska.

Nieuleczalnie chory chłopiec pomaga innym

15-letni Łukasz Berezak ze Szczecina od urodzenia cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna oraz wrodzony niedobór odporności. Ratujące życie leczenie lekami sterydowymi wywołało ciężkie skutki uboczne. Łukasz nie może chodzić do szkoły, praktycznie cały czas spędza w domu. Głównie pod opieką mamy.

Największą przeszkodą są oczywiście pieniądze. - Łukasz ma ograniczenia ruchowe, jeździ na wózku, ma serce obciążone przez leczenie, mdleje co chwilę. Ale głównym problemem są pieniądze - tłumaczyła Gabriela Świderska.

Na same igły dla Łukasza co miesiąc trzeba wydać 600 złotych. Z powodu choroby chłopca jego mama nie pracuje zawodowo. Na rodzinę zarabia więc tylko jego tata. Bardzo dużym wsparciem dla rodziny jest pomoc innych, np. przez wpłacanie 1 proc. podatku.

Chłopiec kwestuje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od lat. - Dla mnie już nie ma ratunku, ale chciałby pomagać innym - powiedział kiedyś.

Pieniądze na leczenie Łukasza wciąż można wplacać

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Łukasza, może wpłacić datek w dowolnej kwocie na konto:

Gabriela Świderska 51 1140 2017 0000 4002 0495 4881 mBank

Inicjały i kwota wpłaty znajdą się na liście.

TOK FM PREMIUM