Kornel Morawiecki prosi syna Mateusza, by ugościł Putina w Polsce. "Wpychają nas w ramiona Kremla"

- Czy Kornel Morawiecki pozostaje pod takim samym wpływem co Antoni Macierewicz? - zastanawiała się w TOK FM znawczyni Rosji, Krystyna Kurczab-Redlich.

Poseł Kornel Morawiecki w rozmowie z "Super Expressem" wezwał swojego syna, premiera rządu PiS Mateusza Morawieckiego, aby zaprosił Władimira Putina do Polski. Marszałek senior powiedział, że "nie można obrażać się na to, że w Rosji jest trochę inaczej niż u nas". 

Wypowiedź polityka skomentowała w TOK FM Krystyna Kurczab-Redlich, reportażystka i znawczyni Rosji. 

- Nie wiem czy to niewiedza czy zła wola, musiałabym się z Kornelem Morawieckim spotkać, żeby się tego dowiedzieć - powiedziała dziennikarka w rozmowie z Piotrem Maślakiem w Pierwszym Śniadaniu w TOK FM.

- Dziś nie wiedzieć jakim bandytą jest Władimir Putin, jak wielki cmentarz byłby zapełniony przez ofiary skazane przez niego na śmierć, jest bardzo trudno - dodała. - To jest wiedza, która narzuca się właściwie całemu światu, który chce wiedzieć... (wystarczy podać za przykład - red.) Ołeha Sencowa.

Albo niewiedza, albo zła wola

- Jeżeli odrzucamy wariant niewiedzy, to zostaje nam zła wola. Kto nim kieruje? Pod jakim wpływem zostaje Kornel Morawiecki? Czy pod takim samym pod jakim jest Antoni Macierewicz i wspaniały klub Kukiza, który wrzuca w ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej motyw antyukraiński? Przeciwko Ukrainie, która krwawiąc walczy z agresorem? - zapytała Krystyna Kurczab-Redlich. 

Czytaj też: Ołeh Sencow: "Dziękuję braciom Polakom". Więzień Putina głoduje i zwraca się do Olbrychskiego

Dziennikarka podkreśliła, że sprawa Kornela Morawieckiego jest "bardzo niepokojąca", ponieważ skłania do refleksji "pod jakim wpływem znajdują się rządzący, którzy coraz bardziej oddalając się od Zachodu zbliżają nas do Wschodu". - Każdy, kto obserwuje to, co się dzieje, widzi, że jesteśmy wpychani w ramiona Kremla - stwierdziła Krystyna Kurczab Redlich.

109. dzień głodówki Ołeha Sencowa

Ukraiński reżyser, Ołeh Sencow, przetrzymywany w rosyjskim łagrze, od ponad 100 dni prowadzi protest głodowy. Akcję prowadzi jednak nie tylko w swoim imieniu. Walczy o uwolnienie ok. 70 ukraińskich więźniów, którzy, tak samo jak on, zostali pozbawieni wolności na skutek niesłusznych oskarżeń.

- Sencow bardzo poważnie przygotował się do głodówki.To nie była spontaniczna akcja. Przez półtora miesiąca zmniejszał spożywane racje żywnościowe - tłumaczyła dziennikarka.

Czytaj też: "Koniec jest bliski". Kuzynka Ołeha Sencowa poinformowała o jego pogarszającym się stanie

Reportażystka zaznaczyła jednak, że sprawa Sencowa jest przegrana. - Od 1998 roku przyglądam się Putinowi i jednego jestem pewna: jest to niesłychany tchórz, który nienawidzi ludzi odważnych. Putin czeka aż reżyser się ugnie. Nie może pogodzić się z tym, że on woli umrzeć niż napisać "szanowny panie prezydencie, proszę o ułaskawienie". Gdyby to napisał byłby wolny - oceniła Kurczab-Redlich. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

 • Jak wyglądają kolonie karne w Rosji;
 • Gdzie dokładnie przetrzymywany jest Ołeh Sencow;
 • W jaki sposób torturuje się w Rosji więźniów; 
 • Jak zastrasza się Ukraińców.

Żakowski o "hańbie mundialu": Chciałbym zobaczyć piłkarza, który koszulce ma napis "Sencow"

Czy popierasz pomysł Kornela Morawieckiego, by zaprosić Putina do Polski?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Krystyna Kurczab-Redlich o wypowiedzi Kornela Morawieckiego
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 5 razy 3

  Kornel doznał przebłysku trzeźwego rozumu?
  Wątpię.
  Głupi pomysł, wymagać od syna, by zapraszał do nas kogoś, kogo nagminnie się u nas obraża.

 • stef0909

  Oceniono 9 razy 3

  Zawsze mówiłem że ten klan jest rodziną patologiczną!!!

 • Marek Trybut

  Oceniono 7 razy 3

  1/ Dlaczego Morawiecki może zaprosić Putina do Polski skoro ten spotkał się z Tuskiem na molo, ma krew na rękach a ponadto nie oddał wraku?

  2/ Czyżby Kornel mimo wszystko chciał odnowić przyjaźnie z lat 80-tych?

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 2 razy 2

  P.S. W zasadzie, to Kornel powinien błagać Putina, by ugościł Morawieckiego.
  Gdyby Trump usłyszał, że jakiś były polityk nic nieznaczącego państwa błaga swojego syna będącego marionetkowym premierem, by ugościł Trumpa, to jak nic umarł by ten Trump ze śmiechu a wraz z nim cały personel Białego Domu a być może i cały Kongres.

 • tegepe

  Oceniono 4 razy 2

  Krzywomordy Kornel otwarcie i glośno namawia krzywomordego Matołusza do czegoś, co kurdupel z Żoliborza i jego kumpani z PiSdu robią po cichu, odkad przejęli wadzę.

 • jadeit.2

  Oceniono 4 razy 2

  Widze posty samych zwolennikow polityki w kierunku wschodnim. Spoko, juz niedlugo doczekacie sie poddaniu kraju Putinowi, a moze nawet dalej, moze moznego zaciesnienia z Bialorusia i Korea Polnocna.

 • atyn

  Oceniono 1 raz 1

  Zaprośmy jeszcze Kima i Assada. Będzie udane święto trzech króli.

 • miw.d

  Oceniono 1 raz 1

  Morawiecki Kornel, Morawiecki Mateusz, Macierewicz Antoni, Rydzyk Ojciec no i cały pis ze swoim komendantem komendantem to agenci KGB? Jeśli tak, opozycja powinna, no nie powiem drzeć się, ale bardzo bardzo głośno o tym mówić, krzyczeć na całą Polskę, żeby polski rydzykowy kołtun dowiedział się, na kogo głosował i kogo popiera! I od kogo dostał SREBRNIKI w wysokości
  500+, a we wrześniu 300 na każdziutkie dziecko idące do szkoły.

 • miw.d

  Oceniono 1 raz 1

  Pisowczyki zakolegowali się z Putinem w sprawie wraku, a kartofel darował mu winę morderstwa Wielkiego Brata pod Smoleńskiem. Wygląda na to, że jedynym mordercą Lecha /bo reszta pasażerów zginęła rzecz jasna w katastrofie samolotowej/ jest Tusk ze swoją zdradziecką mordą i on poniesie całą odpowiedzialność za zbrodnię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX