38. rocznica Porozumień Sierpniowych. Abp Głódź podziękował za TVP. "Otworzył pan oczy wielu Polakom"

- Telewizja zmieniła oblicze. Niech dalej się tak dzieje - tak abp Sławoj Leszek Głódź podziękował podczas mszy Jackowi Kurskiemu za dokonania w Telewizji Publicznej.

Setki osób wzięły udział w organizowanym przez miasto Gdańsk i Komitet Obrony Demokracji wiecu z okazji 38. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

Krzywonos: Wolności nie dostaje się na zawsze 

Na wiecu nie pojawił się zapowiedziany Lech Wałęsa, który kwiaty przed stocznią złożył wcześniej w ciągu dnia. Pochód ulicami miasta zakończył się przy bramie Stoczni Gdańskiej. 

- Sierpień pozwolił na to, aby runął Mur Berliński. Możemy być dumni z tego, co zrobiliśmy. I dbać o to, bo wolności nie dostaje się na zawsze - powiedziała w rozmowie z reporterem Radia TOK FM Henryka Krzywnos- Stycharska, opozycjonistka z czasów PRL. 

Wałęsa wyszedł z kościoła, gdy zapowiedziano Dudę

Osobne obchody z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim zorganizował Związek Zawodowy "Solidarność". O godz. 16 w bazylice św. Brygidy w Gdańsku rozpoczęła się msza. W pewnym momencie uroczystości zapowiedziano wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy. Gdy prezydent zmierzał w kierunku ambony, z miejsca poderwał się Lech Wałęsa. Były prezydent wyszedł przed Andrzeja Dudę i pokierował się do wyjścia, a wszystko zarejestrowały kamery Polsatu.

Z kolei abp Sławoj Leszek Głódź podczas mszy dziękował Jackowi Kurskiemu za jego dokonania w Telewizji Publicznej.

- Panie prezesie, faktem jest, że dzięki tej prezesurze, otworzył pan oczy wielu Polakom i przywrócił pamięć o "Ince", Szendzielarzu, Wyklętych. W ogóle ta telewizja zmieniła oblicze. Niech dalej się tak dzieje - powiedział abp Głódź. 

Lizut zapytał Skowrońskiego o paski TVP, a ten nie wiedział o co chodzi. Powód? Nie ma telewizora

TOK FM PREMIUM