Papież zaapelował o pomoc Syryjczykom. "Z ukochanej Syrii docierają niepokojące wiadomości"

- Społeczność międzynarodowa nie może pozwolić na cierpienie tych ludzi - podkreślał papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański na placu Św. Piotra.

Papież Franciszek apeluje o pomoc dla mieszkańców syryjskiej prowincji Idlib zagrożonej katastrofą humanitarną. Syryjskie siły rządowe - wspierane przez Rosję - prowadzą tam walkę z grupami rebeliantów, uznawanymi przez władze w Damaszku za terrorystów.

- Społeczność międzynarodowa nie może pozwolić na cierpienie tych ludzi - podkreślał papież podczas modlitwy Anioł Pański na placu Św. Piotra. 

- Docierają do nas niepokojące wiadomości o ryzyku możliwej katastrofy humanitarnej w ukochanej Syrii. Ponawiam mój szczery apel do społeczności międzynarodowej, aby korzystać z instrumentów dyplomacji, dialogu i negocjacji i chronić życie ludności cywilnej - dodał. 

Według ONZ walki prowadzone w prowincji Idlib mogą dotknąć miliony cywilów. Specjalny wysłannik tej organizacji w Syrii domaga się utworzenia korytarza humanitarnego, umożliwiającego ewakuację z zagrożonego terenu trzech mln osób.

TOK FM PREMIUM