"Wy***rdalać. Szczecin was nie chce". W czasie pikniku grupa mężczyzn zniszczyła tęczowe ozdoby [WIDEO]

Mężczyźni zaatakowali piknik wspierający społeczność LGBT w Szczecinie. - Krzyczeli, kopali, niszczyli i darli tęczowe parasolki - mówią organizatorzy. I pokazują nagranie z ataku.

Ekipa stowarzyszenie Lambda zorganizowała dzisiaj piknik ul. Rayskiego w centrum Szczecina.

- Rozdawaliśmy mieszkańcom darmowe sałatki, lemoniadę, watę cukrową i ciastka. Przygotowaliśmy atrakcje dla dzieci i dorosłych : gry planszowe, wymianę książek, stoisko kosmetyczne, bańki, sztuczki magiczne. Wszystko za darmo dla mieszkańców miasta - opowiada Monika Tichy, jedna z organizatorek imprezy. 

Z symbolami Polski Walczącej

Namioty i ściany kamienic organizatorzy wydarzenia ozdobili fotografiami, kolorowymi parasolkami i tęczowymi flagami.

- Bawiliśmy się już ponad trzy godziny, kiedy przyszła grupa siedmiu, ośmiu młodych mężczyzn ubranych w dresowe bluzy. Jeden z nich miał na niej napis "Polska", inny orła i kotwicę Polski Walczącej. Zaczęli zrywać nasze parasolki. Krzyczeli: "Wy***rdalać, Szczecin was nie chce". Zachowywali się agresywnie - relacjonuje kobieta. 

- Ludzie zaczęli ich nagrywać i krzyczeć, żeby zostawili dekoracje. Jednak oni nas ignorowali - wtóruje jej Dennis Kruk. 

"Nie chodzi o połamanie kilkunastu parasolek"

Na szczęście napastnicy ograniczyli swoją odwagę do zaatakowania parasolek. Nikogo nie uderzyli.  Sprawa została zgłoszona na policję. 

- Policja bardzo profesjonalnie odeszła do sprawy. Zeznaliśmy, że interpretujemy to zachowanie jako przestępstwo z nienawiści. Wymierzone nie tylko w nas czy nasze parasolki, ale w całą grupę społeczną, która ma nieheteronormatywną tożsamość.
Bo nie chodzi o połamanie kilkunastu parasolek, ale o pokazanie im, że nie życzą sobie nas - tłumaczy Monika Tichy. 

"Wy***rdalać. Szczecin was nie chce". Atak na piknik wspierający społeczność LGBT w Szczecinie

TOK FM PREMIUM