Jan ¦piewak sondażami się nie przejmuje. "Mam nadzieję, że warszawiacy nie dadz± się nabrać"

Sondaże daj± Janowi ¦piewakowi niewielkie szanse na zostanie prezydentem Warszawy. Ale kandydat nie traci wiary w sukces. Choć typuje, że obecnie coraz większe szanse na sukces ma Patryk Jaki.

Jan ¦piewak jest kandydatem Wygra Warszawa (koalicji Partii Razem, Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej, Partii Zielonych oraz stowarzyszenia aktywistów Wolne Miasto Warszawa) na prezydenta Warszawy

Sondaże nie daj± mu zbyt wielkich szans na wygran±. Według badania przeprowadzonego przez Kantar Public może liczyć na 3 proc. głosów.

- Ten sam Kantar kilka tygodni wcze¶niej zrobił takie badanie na zlecenie PO, nasz wynik był wtedy na poziomie 9 proc., więc  ja bym się nie przejmował - mówił ¦piewak w Poranku Radia TOK FM. 

I przypomniał, że dobre notowania w sondażach nie daj± wygranej. Przekonał się o tym choćby Bronisław Komorowski. Przez cał± kampanię prezydenck± w 2015 roku miał zdecydowan± przewagę nad Andrzejem Dud±. Ale wybory przegrał. 

¦piewak przekonywał, w rozmowie z Dominik± Wielowieysk±, że chce dać "warszawiakom alternatywę".

- Patryk Jaki ma coraz większe szanse na wygran±. Widzimy, że PO się sypie, odeszli radni, Platforma straciła w radzie  większo¶ć. Nie widzę zbyt wielu zwolenników PO w tym momencie. Dlatego uważam, że trzeba postawić na kogo¶, kto może zebrać głosy wyborcom PiS-u. My mamy tak± ofertę dla warszawiaków - powiedział.

Afery reprywatyzacyjne w Warszawie

Patryk Jaki, jako szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie, co i rusz ogłasza sukces. Ale jak mówił w TOK FM  Jan ¦piewak, wiele afer to on sam zgłaszał do komisji i prokuratury. 

- Mogę się tylko cieszyć, że komisja zajmuje się sprawami ewidentnymi. - skomentował w TOK FM. 

Wspomniał o aferze wokół generała Mariana Robełka, który wzbogacił się dzięki przejęciu kamienicy przy ul. Mokotowskiej 40. O czym ¦piewak pisał w swojej w ksi±żce „Ukradzione Miasto”. 

Jak dodał, w czasie gdy on walczył z mafi± reprywatyzacyjn±, Patryk Jaki "stawiał swojego ojca na szefa wodoci±gów" w Opolu. 

- Mam nadzieję, że warszawiacy nie dadz± się nabrać. Mamy czę¶ć afery reprywatyzacyjnej zwi±zan± z różnymi osobami z Prawa i Sprawiedliwo¶ci, którzy nie zostali z niej rozliczeni - przekonywał kandydat na prezydenta Warszawy.

"Wszystkie duże afery III RP s± nierozwi±zane"

Rzeczniczka CB¦ Iwona Jurkiewicz ogłosiła w PAP, że poszukiwane s± osoby, które zauważyły ciało Jolanty Brzeskiej w marcu 2011 roku. Ich personalia s± wci±ż nieznane. 

Chodzi o tragedię z 1 marca 2011 r. Jolanta Brzeska wyszła z mieszkania w zreprywatyzowanej kamienicy przy ul. Nabielaka 9 na Dolnym Mokotowie. Nigdy nie wróciła. Poszukiwania zaczęła córka. Po kilku dniach w Lesie Kabackim znaleziono jej spalone zwłoki. W 2013 roku umorzono ¶ledztwo w sprawie ¶mierci kobiety. Postępowanie wznowiono w 2016 roku, po decyzji ministra sprawiedliwo¶ci Zbigniewa Ziobry.

- To ¶ledztwo było prowadzone skandalicznie. Po pierwsze, nie ma żadnych efektów po trzech latach, ani żadnych konsekwencji wobec prokuratorów i policjantów, którzy raż±co nie dopełnili obowi±zków. Wszystkie duże afery III RP s± nierozwi±zane - skomentował go¶ć TOK FM.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Posłuchaj audycji! Dowiesz się:

 • Co Jan ¦piewak my¶li o Robercie Biedroniu?
 • Jaki projekt budowy mieszkań w Warszawie oferuje Jan ¦piewak?
 • Dlaczego nie byłoby Patryka Jakiego bez Platformy Obywatelskiej?

Jan ¦piewak: Jak to możliwe, aby liderzy PiS w Warszawie nie zauważyli afery reprywatyzacyjnej

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Jan ¦piewak sondażami się nie przejmuje. "Mam nadzieję, że warszawiacy nie dadz± się nabrać"
Zaloguj się
 • Maja Bocianowska

  Oceniono 1 raz 1

  Ja się od dawna zastanawiam, sk±d ¦piewak ma tak duż± wiedzę o aferze. Albo jest na smyczy służb, albo sam w tym maczał palce będ±c w sztabie Hanki, a teraz robić z siebie pseudo bohatera próbuje odwrócić od siebie uwagę. To drugie bardziej mi do niego pasuje

 • Maciej Skrzypek

  0

  "Mam nadzieję, że warszawiacy nie dadz± się nabrać. Mamy czę¶ć afery reprywatyzacyjnej zwi±zan± z różnymi osobami z Prawa i Sprawiedliwo¶ci, którzy nie zostali z niej rozliczeni - przekonywał kandydat na prezydenta Warszawy" -------> Ciebie ¦piewaku za to rozlicz±, nie martw się. Od dawna mówi się za kulisami, że za czasów Hani wiedziałe¶ co się dzieje, ale nic nie mówiłe¶ licz±c, że Tobie co¶ skapnie. Przyjdzie czas, kiedy kto¶ z kolesi zamieszanych w aferze Ciebie wysypał

 • 0

  ¦piewak to najbardziej oble¶ny typek, jaki postanowił walczyć o fotel prezydenta. Manipuluje ludĽmi mówić głupoty, wie, że ludzie z reguły nie s± m±drzy, a więc wychodzi z założenia, że zbierze wokół siebie elektorat głupich. Tymczasem nabrał się tylko lider Razem i Zielonych :) nawet ludzie z jego własnego stowarzyszenia mówi±, że ¦piewak to...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX