NARESZCIE! Podcasty tokfm.pl powracają ze zdwojoną mocą. Kiedy premiery?

Podcasty, czyli audycje internetowe tokfm.pl rozpoczynają nowy sezon! Powracają znani i cenieni przez Was autorzy, niektórzy w nowych odsłonach. Mamy też dla Was nowości.

O roku 2018, jeszcze zanim na dobre się rozpędził, wiedzieliśmy jedno - będzie wyjątkowy dla nas i dla wszystkich fanów podcastów w Polsce. Na początku roku TOK FM na stronie tokfm.pl uruchomiło bezprecedensowy projekt - ekskluzywne podcasty. Na naszej platformie, obok audycji znanych z anteny TOK FM, pojawiły się produkcje tworzone z myślą o serwisie tokfm.pl. Właśnie tu premiery mają kolejne odcinki podcastów.

Teraz, już po wakacyjnej przerwie, do dalszego tworzenia zaprosiliśmy najbardziej lubianych przez słuchaczy dziennikarzy. Ale pojawią się też nowe formuły i całkiem nowe głosy. Oto, co dla Was przygotowaliśmy:

W każdy poniedziałek wieczorem Rafał Hirsch przedstawi Cotygodniowe podsumowanie roku, czyli autorski ranking wydarzeń ekonomicznych i gospodarczych, zahaczających przy okazji o politykę i sprawy społeczne. Będzie więc o tym, co ważne, a co w ferworze mijającego tygodnia łatwo było przegapić.

Rafał HirschRafał Hirsch archiwum

Także w poniedziałek nasza świeżynka, czyli Szeruj.to! Karola Jurgi. Goście podcastu opowiedzą o najgłośniejszych wydarzeniach ostatnich dni w świecie mediów i marketingu.

Karol Jurga, autor podcastu Szeruj toKarol Jurga, autor podcastu Szeruj to Archiwum tokfm.pl

We wtorek proponujemy podcast Hanny Zielińskiej. To dla tej autorki nowy dzień premiery i nowa formuła. Dorosłe dzieci będą szukać odpowiedzi na wszystkie te pytania, które na co dzień stawiają sobie rodzice. Wspólnie z ekspertami zmierzą się też z wyzwaniami edukacyjnymi i wychowawczymi. Hanna Zielińska poza tym, że jest doskonałą dziennikarką, jest również matką, która wspólnie z mężem postanowiła samodzielnie zatroszczyć się o edukację swoich dzieci. Jej nowy podcast będzie kontynuacją radiowej audycji, również zatytułowanej Dorosłe dzieci.

Hanna Zielińska z trójką swoich dzieciHanna Zielińska z trójką swoich dzieci Fot. Archiwum prywatne

Środowy wieczór na tokfm.pl należeć będzie do Cvety Dimitrovej i Tomasza Stawiszyńskiego. Nasze wewnętrzne konflikty to tytuł świadomie prowokujący, nie tylko do myślenia. Psychologiczno-filozoficzny miks, przyglądający się człowiekowi, ale i spoglądający na grupy ludzi i całe społeczeństwa. Czasem jest to perspektywa publicystyki naukowej, ale punkt widzenia bywa też bardzo praktyczny i bliski codziennym obserwacjom każdego z nas. Autorzy podcastu rozmawiają, dyskutują, spierają się, a czasem niemal kłócą, ale poza tym często też zapraszają do studia znamienitych gości.

Cveta Dimitrova i Tomasz StawiszyńskiCveta Dimitrova i Tomasz Stawiszyński Fot. Mikołaj Starzyński

Czwartek będzie dniem samorządowym. Właśnie w czwartki (a także we wtorki) przez sześć kolejnych tygodni w 12 miastach będą odbywały się debaty przedwyborcze Radia TOK FM z cyklu Usłysz Swoje Miasto. Także w czwartki, tym razem tylko na tokfm.pl, proponować Wam będziemy podcast o tematyce samorządowej. Magazyn Miasta to rozmowy o 12 największych polskich miastach - ich problemach, wyborach, jakie je czekają i tym, co powinno, a co może się zmienić po wyborach samorządowych. W podcaście usłyszycie głosy redaktorów Magazynu Miasta: Artura Celińskiego, Martyny Obarskiej i Marty Żakowskiej.

MiastoMiasto Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

„Lechistan”, czyli podcast o nieznanej historii Polski, tym razem w każdy piątek. Adam Balcer i Paweł Sulik wrócą do opowiadania o postaciach i wydarzeniach, na które warto spojrzeć z nieoczywistej perspektywy, a także o faktach i ludziach nieznanych lub znanych mniej, niż być powinni. To podcast, który zapewni Wam naprawdę wiele zaskoczeń.

Od lewej: Paweł Sulik i Adam Balcer, autorzy podcastu Tokfm.pl 'Lechistan - alternatywna historia Polski'Od lewej: Paweł Sulik i Adam Balcer, autorzy podcastu Tokfm.pl 'Lechistan - alternatywna historia Polski' Archiwum tokfm.pl

Tak prezentuje się nasz podcastowy rozkład jazdy na najbliższe tygodnie, ale to nie znaczy, że jest on już zamknięty. O kolejnych premierach będziemy Was informować na bieżąco - odwiedzajcie tokfm.pl, polecamy też polubić naszą stronę na Facebooku oraz oraz zapisać się na nasz newsletter - by niczego nie przegapić.

DOSTĘP PREMIUM