NARESZCIE! Podcasty tokfm.pl powracają ze zdwojoną mocą. Kiedy premiery?

Podcasty, czyli audycje internetowe tokfm.pl rozpoczynają nowy sezon! Powracają znani i cenieni przez Was autorzy, niektórzy w nowych odsłonach. Mamy też dla Was nowości.

O roku 2018, jeszcze zanim na dobre się rozpędził, wiedzieliśmy jedno - będzie wyjątkowy dla nas i dla wszystkich fanów podcastów w Polsce. Na początku roku TOK FM na stronie tokfm.pl uruchomiło bezprecedensowy projekt - ekskluzywne podcasty. Na naszej platformie, obok audycji znanych z anteny TOK FM, pojawiły się produkcje tworzone z myślą o serwisie tokfm.pl. Właśnie tu premiery mają kolejne odcinki podcastów.

Teraz, już po wakacyjnej przerwie, do dalszego tworzenia zaprosiliśmy najbardziej lubianych przez słuchaczy dziennikarzy. Ale pojawią się też nowe formuły i całkiem nowe głosy. Oto, co dla Was przygotowaliśmy:

W każdy poniedziałek wieczorem Rafał Hirsch przedstawi Cotygodniowe podsumowanie roku, czyli autorski ranking wydarzeń ekonomicznych i gospodarczych, zahaczających przy okazji o politykę i sprawy społeczne. Będzie więc o tym, co ważne, a co w ferworze mijającego tygodnia łatwo było przegapić.

Rafał HirschRafał Hirsch archiwum

Także w poniedziałek nasza świeżynka, czyli Szeruj.to! Karola Jurgi. Goście podcastu opowiedzą o najgłośniejszych wydarzeniach ostatnich dni w świecie mediów i marketingu.

Karol Jurga, autor podcastu Szeruj toKarol Jurga, autor podcastu Szeruj to Archiwum tokfm.pl

We wtorek proponujemy podcast Hanny Zielińskiej. To dla tej autorki nowy dzień premiery i nowa formuła. Dorosłe dzieci będą szukać odpowiedzi na wszystkie te pytania, które na co dzień stawiają sobie rodzice. Wspólnie z ekspertami zmierzą się też z wyzwaniami edukacyjnymi i wychowawczymi. Hanna Zielińska poza tym, że jest doskonałą dziennikarką, jest również matką, która wspólnie z mężem postanowiła samodzielnie zatroszczyć się o edukację swoich dzieci. Jej nowy podcast będzie kontynuacją radiowej audycji, również zatytułowanej Dorosłe dzieci.

Hanna Zielińska z trójką swoich dzieciHanna Zielińska z trójką swoich dzieci Fot. Archiwum prywatne

Środowy wieczór na tokfm.pl należeć będzie do Cvety Dimitrovej i Tomasza Stawiszyńskiego. Nasze wewnętrzne konflikty to tytuł świadomie prowokujący, nie tylko do myślenia. Psychologiczno-filozoficzny miks, przyglądający się człowiekowi, ale i spoglądający na grupy ludzi i całe społeczeństwa. Czasem jest to perspektywa publicystyki naukowej, ale punkt widzenia bywa też bardzo praktyczny i bliski codziennym obserwacjom każdego z nas. Autorzy podcastu rozmawiają, dyskutują, spierają się, a czasem niemal kłócą, ale poza tym często też zapraszają do studia znamienitych gości.

Cveta Dimitrova i Tomasz StawiszyńskiCveta Dimitrova i Tomasz Stawiszyński Fot. Mikołaj Starzyński

Czwartek będzie dniem samorządowym. Właśnie w czwartki (a także we wtorki) przez sześć kolejnych tygodni w 12 miastach będą odbywały się debaty przedwyborcze Radia TOK FM z cyklu Usłysz Swoje Miasto. Także w czwartki, tym razem tylko na tokfm.pl, proponować Wam będziemy podcast o tematyce samorządowej. Magazyn Miasta to rozmowy o 12 największych polskich miastach - ich problemach, wyborach, jakie je czekają i tym, co powinno, a co może się zmienić po wyborach samorządowych. W podcaście usłyszycie głosy redaktorów Magazynu Miasta: Artura Celińskiego, Martyny Obarskiej i Marty Żakowskiej.

MiastoMiasto Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

„Lechistan”, czyli podcast o nieznanej historii Polski, tym razem w każdy piątek. Adam Balcer i Paweł Sulik wrócą do opowiadania o postaciach i wydarzeniach, na które warto spojrzeć z nieoczywistej perspektywy, a także o faktach i ludziach nieznanych lub znanych mniej, niż być powinni. To podcast, który zapewni Wam naprawdę wiele zaskoczeń.

Od lewej: Paweł Sulik i Adam Balcer, autorzy podcastu Tokfm.pl 'Lechistan - alternatywna historia Polski'Od lewej: Paweł Sulik i Adam Balcer, autorzy podcastu Tokfm.pl 'Lechistan - alternatywna historia Polski' Archiwum tokfm.pl

Tak prezentuje się nasz podcastowy rozkład jazdy na najbliższe tygodnie, ale to nie znaczy, że jest on już zamknięty. O kolejnych premierach będziemy Was informować na bieżąco - odwiedzajcie tokfm.pl, polecamy też polubić naszą stronę na Facebooku oraz oraz zapisać się na nasz newsletter - by niczego nie przegapić.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Podcasty tokfm.pl powracają ze zdwojoną mocą
Zaloguj się
 • lukasiklukasik

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze, przypomnę, że TokFM nagrywało słuchowiska Macieja Zembatego "Przygody wuja Alberta" ze wspaniałą obsadą -- Beata Tyszkiewicz, Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski i inni wspaniali aktorzy. Były nadawane w pełnej wersji po 23:00 ze względu na używane przekleństwa tworzące specyficzny dla Zembatego kilmat. Ostatni zapowiedziany odcinek został zatrzymany cenzuralnie w 2006(7?) roku, bo Autor zapowiedział, że pojawi się w nowa postać -- Jarosław Kaczyński. Kto pamięta humor Zembatego?
  Macie taką perełkę w archiwach. Zadbaj Redakcjo o dostęp.

 • 2bxornot2b

  0

  Chcemy wiedej dyskusji w studio na temat botow.

 • rzydeta

  Oceniono 2 razy 0

  Gratulacje. Kaczystowska propaganda leje się darmowymi strumieniami z każdej niemal anteny, a za posłuchanie piątkowej "trzódki" trzeba becelować. A potem jęki, że "ciemny lud kupuje" kłamstwa Kur(w)skiego et consortes. A czego innego ma słuchać? Grunt, żeby kasa się zgadzała i geszeft dalej się kręcił, nieprawdaż proszę Agory?

 • rsajdok

  0

  Taki pomysł na obniżenie kosztów dla tokfm ;) Może audycje, które mają już nie wiem pół roku, rok, mogłyby trafiać do soundcloud? Zmniejszyły by się koszty utrzymania serwerów dla tokfm. Dodatkowo mogło by przybyć sporo nowych słuchaczy soundcloud ma spory zasięg.

 • Andrzej Kuc

  Oceniono 2 razy 0

  A poza wszystkim niebotyczne ceny. W ub roku zapłaciłem 65zł za 3 urządz. Teraz za jedno na rok ponad 110zł. Nie kupiłem i nie kupię. Po 4 latach dziękuję

 • Wanda Gorecka

  Oceniono 4 razy -2

  Rzeczywiście Tok fm coraz mniej ciekawy są dni kiedy w ogóle nie słucham.

 • tomaselli

  Oceniono 7 razy -5

  A kto tego slucha ? Pamietam radio TokFm sprzed 14 lat.To bylo duze przezycie , sluchanie ciekawych audycji. Dzisiaj nie da sie go sluchac ! Stalo sie bunkrem w ktorym schronili sie skompromitowani pseudo-dziennikarze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX