Partner siostry Morawieckiego dostał państwową posadę, więc internauci kpią. "Czy to program Szwagier Plus"?

Siostra premiera Mateusza Morawieckiego startuje w wyborach samorządowych, ale to nie koniec zmian w rodzinie. Jej wieloletni partner właśnie dostał państwową posadę - został wicenaczelnym Radia Wrocław.

Jak informują Jacek Harłukowicz i Agata Kondzińska we wrocławskim wydaniu "Gazety Wyborczej", Jarosław Broda, partner siostry Mateusza Morawieckiego i ojciec jej dzieci, właśnie dostał państwową posadę. Został zastępcą redaktora naczelnego Radia Wrocław. Ma odpowiadać za program publicznej rozgłośni.

Jarosław Broda przez ostatnie 16 lat był dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Miasta Wrocławia i podwładnym prezydenta Rafała Dutkiewicza. Jego partnerka, Anna Morawiecka, siostra premiera rządu PiS, startuje w wyborach samorządowych - ubiega się o funkcję burmistrza Obornik Śląskich.

To, że nieformalny szwagier premiera Morawieckiego ma nową posadę, nie umknęło uwadze internautów. "Rodzina na swoim", "dojna zmiana", szwagier plus" - kpią internauci na Twitterze. Tymczasem sam "szwagier" Mateusza Morawieckiego zapewnił swoich nowych podwładnych, że jego awans nie ma nic wspólnego z polityką.

TOK FM PREMIUM