Księżyc jest planetą? Internauci wytykają pomyłkę portalowi "Wiadomości" TVP. "Ofiary reformy Gowina"

TVP zanotowała najniższą oglądalność w historii. A co robią widzowie? Komentują wpadkę "Wiadomości". Na portalu stacji można przeczytać, że Księżyc jest planetą.

Kolejne badania pokazują, że od czasu, gdy Jacek Kurski odpowiada za TVP, telewizja publiczna traci widzów. Z najnowszego raportu, który pojawił się na portalu Wirtualne Media, wynika, że w sierpniu liderem oglądalności na rynku telewizyjnym był Polsat. Na drugim miejscu uplasowała się TVN24. Najwyższy spadek odnotowała Jedynka TVP.

Co ciekawe "Wiadomości" TVP znalazły ciekawy sposób na wytłumaczenie spadającej oglądalności państwowej telewizji. Metody badawcze firmy Nielsen skrytykował... teolog.

"Księżyc jest planetą"

Tymczasem internauci zwracają uwagę na wpadkę portalu "Wiadomości". Na stronie opublikowano informację, że Księżyc jest planetą.

- Jowisz, Saturn, Mars, Neptun, Uran oraz Księżyc - nazwy planet znane są wszystkim. Często tylko nazwy - napisano w zajawce zapowiadającej zlot miłośników astronomii w Polsce. 

Błąd szybko zauważyli internauci. - Księżyc jest okrągły, więc oczywiste, że jest planetą. Co innego, gdyby był płaski - wtedy byłby Ziemią - skomentował jeden z nich. 

- Są pierwsze ofiary usunięcia astronomii z listy samodzielnych dyscyplin naukowych - napisał ktoś inny, nawiązując do tego, że minister Gowin chce usunąć z listy dyscyplin naukowych

Lizut zapytał Skowrońskiego o paski TVP, a ten nie wiedział o co chodzi. Powód? Nie ma telewizora

TOK FM PREMIUM