Trudne pytania o Wujka Samo Zło. "Nie wstydzi się pani iść do wyborów z człowiekiem popierającym Jakiego?"

- Mam do pani ogromne zaufanie. Ale nie będę na panią głosował, jeśli na liście będzie Wujek Samo Zło - zapowiedział Jacek Żakowski w rozmowie z Pauliną Piechną-Więckiewicz.

Paulina Piechna-Więckiewicz to kandydatka na wiceprezydentkę Warszawy. Staruje z ramienia Wygra Warszawa -  wyborczego porozumienia stworzonego między innymi przez Partię Razem i Jana Śpiewaka. Wśród kandydatów Wygra Warszawa na radnych jest Maciej Gnatowski, bardziej znany jako Wujek Samo Zło. Raper niedawno fotografował się z Patrykiem Jakim. Wcześniej krytykował KOD.

Jak informuje "GW", w czasie protestów w obronie Trybunału Konstytucyjnego miał mówić: Możecie się wściekać na PiS i tych, którzy prawdziwie kochają Polskę, ale dla nas to zawsze będziecie obrońcami swojego koryta, które już niedługo stracicie. 

- Nie ma pani nic przeciwko temu, żeby kandydować razem z nim? - pytał Piechnę-Więckiewicz Jacek Żakowski w TOK FM. 

- Wyborcy "w pakiecie" ze mną wyborcy dostają kandydata na prezydenta - Janka Śpiewaka, którego popiera Wujek Samo Zło. On pracuje z dzieciakami z Woli - odpowiedziała polityczka.

- Ale nie wstydzi się pani iść do wyborów z człowiekiem, który popiera Patryka Jakiego i obraża obrońców praworządności w Polsce? Pani chce wprowadzić do samorządu człowieka, który popiera zamach na demokrację. To jest fajne czy nie? - dopytywał gospodarz Poranka Radia TOK FM. 

- Każdy, kto chce przystąpić do naszego komitetu, musi znać nasz program i mieć świadomość, że będzie realizowany. Z tego, co wiem, Wujek Samo Zło nie popiera zamachu na demokrację w Polsce i ma wolnościowe podejście - argumentowała Paulina Piechna-Więckiewicz.

Ale Jacka Żakowskiego nie przekonała. - Chętnie bym na panią głosował, bo mam do pani ogromne zaufanie. Ale nie będę głosował, jeśli na liście będzie Wujek Samo Zło - zadeklarował. 

Czytaj też: Barbara Nowacka dobitnie o sytuacji lewicy w Polsce. "Ego i partykularyzmy wygrywają z IQ"

Co dalej z Inicjatywą Polska?

Paulina Piechna-Więckiewicz to, obok Barbary Nowackiej, najbardziej znana przedstawicielka stowarzyszenia Inicjatywa Polska. Nowacka rozmawia o wyborczym porozumieniu z Koalicją Obywatelską, utworzoną przez PO i Nowoczesną. Gościni TOK FM skrytykowała ten pomysł.

- Nie wiem, co będzie z Inicjatywą Polska. Dzisiaj mamy posiedzenia zarządu i zostaną podjęte ostateczne decyzje ws. wejścia w koalicję w wyborach na poziomie sejmikowym. Jestem przeciwko wchodzeniu w porozumienie na poziomie krajowym z PO i Nowoczesną. Na poziomie sejmikowym również - stwierdziła. I przekonywała, że jej zdaniem nie da się realizować agendy lewicowej w łonie koalicji PO i Nowoczesnej.

Czytaj też: Biedroń: Nie wierzę, że Barbara Nowacka pójdzie do PO. To fake news>>>

TOK FM PREMIUM