Wpadka Patryka Jakiego. Dziennikarka w bardzo prosty sposób sprawdziła, czy naprawdę kibicuje Legii

Patryk Jaki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, wielokrotnie zapewniał, że jest kibicem Legii. Pochodzący z Opola wiceminister sprawiedliwości pokazywał się w klubowym szaliku i deklarował, że jeśli wygra, to stołeczna drużyna dostanie od niego wsparcie.

To, czy Patryk Jaki faktycznie jest kibicem Legii Warszawa, postanowiła sprawdzić Beata Lubecka w audycji Gość Radia Zet. Zadała mu pytanie, które nie powinno nastręczyć trudności fanowi warszawskiego klubu.

- Z kim ostatnio grała (Legia - red.) i jaki był wynik? - zapytała Jakiego dziennikarka. - Z Wisłą Płock - odpowiedział kandydat PiS w wyborach na prezydenta Warszawy. - Z Cracovią - poprawiła go szybko Lubecka. - Dobrze, wcześniej grała z Wisłą Płock - żachnął się Jaki.

Jednak dziennikarka nie odpuszczała. - Jaki był wynik z Cracovią? - zapytała Lubecka. - Przez kampanię nie pamiętam dokładnie - odrzekł Patryk Jaki.

Sytuacja błyskawicznie wywołała reakcję internautów. “Może coś prostego, np gdzie jest stadion Legii?” - zapytał jeden z użytkowników Twittera. “Warszawiak może nie wiedzieć, ale kibic powinien wiedzieć, kibic wie, kibic musi wiedzieć, albo nie jest kibicem” - skomentował inny internauta. 

“Taki kibic Legii, jak i warszawiak” - śmiał się jeden z komentujących.

Jednak są też tacy, którzy bronią kandydata PiS. “No tak nie może być prezydentem bo nie pamięta wyniku meczu” - drwi twitterowicz. “I co przez to zostało udowodnione? Jestem kibicem Wisły, a też mogę mieć problem, by podać ostatnie wyniki” - pisze inny.

Czytaj też: Jaki chce "stadionu z prawdziwego zdarzenia". Stołeczny konserwator studzi jego zapał>>>

TOK FM PREMIUM