Wróble blokują remont podstawówki. Trzeba czekać, aż z gniazd wyfruną młode

Rok szkolny się rozpoczął, ale nie kończy się remont Szkoły Podstawowej nr 34. - Przeszkody, które stoją na drodze budowlańcom są bardzo niepozorne. Te przeszkody są latające i małe - mówi dyrektor podstawówki.

Wróble blokują remont jednej ze szkół podstawowych w Gdyni. Budynek miał przejść termomodernizację, a prace wewnątrz budynku idą zgodnie z planem. Jednak na zewnątrz widać plac budowy.  Wszystko przez gniazda lęgowe.

- Przeszkody, które stoją na drodze budowlańcom są bardzo niepozorne. Te przeszkody są latające i małe. Musieliśmy wstrzymać stawianie rusztowania, bo wróble uwiły sobie tutaj gniazda - tłumaczy w rozmowie z reporterem TOK FM dyrektor gdyńskiej szkoły Mariusz Żelechowski.

Uspokaja też, że dwumiesięczny poślizg w pracach nie ma istotnego wpływu na zajęcia w szkole. Teren remontu jest zabezpieczony przed dziećmi.

- Można z tego skorzystać przy okazji edukacji dzieciaków. W końcu wróbel jest w Polsce pod ochroną. Podobnie jak jeżyk, który się tu pojawia - podkreśla dyrektor.

Ptaki wkrótce znikną

Zarówno dla wróbli, jak i jeżyków jest to pożegnanie ze Szkołą Podstawową nr 34 w Gdyni. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała zgodę na usunięcie ptasich gniazd, ale dopiero, gdy wyfruną z nich młode.

Okres lęgowy wróbli trwa od lutego do września. Według dyr. Żelechowskiego, prawdopodobnie już w połowie września prace będą mogły być kontynuowane.

Czytaj też: "Dokarmiacze" zwierząt zapłacą za bezmyślność? Zoo opublikuje ich zdjęcia i zawiadomi policję

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
Wróble zablokowały remont podstawówki w Gdyni
Zaloguj się
 • dvla

  Oceniono 5 razy 1

  Gdyby myśleli to by wcześniej osiatkowali wloty i nie byłoby ptaków - a tak będzie super termoizolacja w wilgotnej jesieni i zimie - ciekawe ile taki bubel wytrzyma

 • c2u

  Oceniono 3 razy -1

  >>Zarówno dla wróbli, jak i jeżyków jest to pożegnanie ze Szkołą Podstawową nr 34 w Gdyni<<
  Jeżyk to rozumiem mały jeż? Bo ptak to jerzyk.

 • nnkwd

  Oceniono 3 razy -1

  Te przeszkody są latające i małe - mówi dyrektor podstawówki. Co za cytat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX