Pracownicy z Polski oszukują i wyłudzają zasiłki w Holandii

"W procedurze wyłudzania zasiłków mają Polakom pomagać wyspecjalizowane firmy, które zarabiają na takim pośrednictwie" - czytamy na stronie Dutchnews.

W Holandii o zasiłek może się starać osoba, która była w tym kraju zatrudniona przez co najmniej pół roku, a potem straciła pracę - jednak ciągle jej szuka, wysyłając zgłoszenia do potencjalnych pracodawców. Starający się o zasiłek i pobierający go muszą też cały czas przebywać na terytorium Holandii.

Portal Dutchnews informuje, że często Polacy, którym zasiłek jest wypłacany, od dawna przebywają już w Polsce albo w innym kraju UE. W procedurze wyłudzania zasiłków mają im pomagać wyspecjalizowane firmy, które zarabiają na takim pośrednictwie

Przeprowadzone przez holenderskie służby kontrole wykazały, że z usług takich firm korzysta dziewięć tysięcy Polaków. Co trzeci z nich nie mieszka już w Holandii.

Według ankiety przeprowadzonej kilka lat temu przez holenderskie biuro badania opinii Motivaction, 69 proc. Holendrów jest niezadowolonych z napływu Polaków, szukających pracy w tym kraju, a ponad połowa sądzi, że pracownicy z Polski odbierają im miejsca pracy.

TOK FM PREMIUM