Powstała książka o kulisach Białego Domu. Donald Trump: Jest nudna i nieprawdziwa

Donald Trump został bohaterem kolejnej książki. - Wyłania się z niej obraz prezydenta kompletnie nie nadającego się do tego, żeby żyć w Białym Domu - opowiada w TOK FM prof. Radosława Rybkowskiego z UJ.

Biały Dom jest pogrążony w paranoi i chaosie, a członkowie gabinetu Donalda Trumpa mają dość pracy z nim - to obraz administracji obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, który według amerykańskich mediów wstrząśnie Waszyngtonem.

Chodzi o publikację Boba Woodwarda pt. „Strach: Trump w Białym Domu” („Fear: Trump in the White House”). Autor jest dziennikarzem, który brał udział w ujawnieniu afery Watergate. 

Zamach na prezydenta Syrii?

Autor w swojej publikacji odsłania kulisy pracy w Białym Domu, powołując się na rozmowy ze współpracownikami amerykańskiego prezydenta. Z ich relacji wynika, że otoczenie Donalda Trumpa uważa go za niezrównoważonego i boi się, że podjęte przez niego decyzje mogą mieć tragiczne skutki. 

Woodward twierdzi m.in., że Trump podzielił się ze współpracownikami pomysłem, by dokonać zamachu na prezydenta Syrii, a także, aby wycofać finansowanie programów antyrakietowych w Korei Południowej.

Czytaj też: Donald Trump spotka się z Andrzejem Dudą. Biały Dom podał termin wizyty w Waszyngtonie

Jest reakcja Donalda Trump i Białego Domu

Fragmenty książki opublikowane wczoraj przez dziennik "Washington Post", już wywołały ostrą reakcję prezydenckiego biura. Biały Dom twierdzi, że doniesienia w niej zawarte zostały sfabrykowane, a ich autorami są rozczarowani byli pracownicy. 

Zdaniem prof. Radosława Rybkowskiego, dyrektora Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ, dostępne na razie fragmenty publikacji nie wzbogacają naszej wiedzy o prezydencie USA. 

- Tam nie ma rewelacji, kompletnie nowych twierdzeń, których nikt wcześniej nie wypowiedział - ocenił na antenie Radia TOK FM. 

Profesor zwrócił jednak uwagę na tweety, w których Donald Trump odnosi się do książki. Jego zdaniem wskazują one, że amerykański prezydent obawia się publikacji. 

"Dziękuję gen. Mattis. Książka jest nudna i nieprawdziwa" - zatweetował Trump w odpowiedzi na oświadczenie wojskowego, iż przypisane mu w książce słowa nie zostały przez niego wypowiedziane. 

- W porównaniu z poprzednimi publikacjami, mamy do czynienia z książką, która jest pisana w sposób kompletny i koherentny. Wyłania się z niej spójna narracja prezentująca Donalda Trumpa jako osobę, która kompletnie nie nadaje się do tego, żeby być w Białym Domu - skomentował gość TOK FM. 

Książki o Donaldzie Trumpie dostępne są w formie ebooków w Publio.pl >>

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

"Jarosław Kaczyński bez Twittera robi to samo, co Donald Trump" - uważa Leszek Jażdżewski

TOK FM PREMIUM