Piechna-Więckiewicz wróci do SLD? Rozenek: Jestem najlepszym dowodem na to, że można

Andrzej Rozenek potwierdził w TOK FM, że przewodniczący warszawskiego SLD namawia do powrotu Paulinę Piechnę-Więckiewicz. Aktualnie radną związaną z Inicjatywą Polska.

Andrzej Rozenek kandyduje zarówno na prezydenta Warszawy, jak i na radnego stolicy. 

- Nie wierzy pan w zdobycie stołecznego ratusza? - zapytała w Wywiadzie Politycznym w TOK FM Karolina Lewicka. 

- To jest normalny zabieg - stwierdził polityk, tłumacząc, że kandydaci na prezydentów są również na listach wyborczych swoich komitetów w najważniejszych dzielnicach miast. 

Prowadząca zaznaczyła jednak, że ani Patryk Jaki, ani Rafał Trzaskowski nie starają się o stanowisko radnego. 

- Bardzo się dziwię, że tego nie robią. To jest jakieś niedopatrzenie. W ten sposób pomogliby bardzo swoim koleżankom i kolegom, którzy kandydują do rady miasta. Jeśli mogę pomóc SLD, to oczywiście staram się pomagać. N nie widzę w tym nic zdrożnego - przekonywał, zaznaczając, że być może kandydaci PiS i PO "nie wiedzą, że tak trzeba robić".

Dodał, że w poprzednich wyborach samorządowych było to standardowe działanie. 

Paulina Piechna-Więckiewicz wróci do SLD?

Polityk potwierdził także w TOK FM, że Sebastian Wierzbicki, przewodniczący SLD w Warszawie, namawia Paulinę Piechnę-Więckiewicz do powrotu. 

- Jestem najlepszym dowodem na to, że można wrócić do Sojuszu. Po latach, po różnych zakrętach i wypowiedzianych słowach. Jest się przyjętym w sposób godny i naprawdę umożliwiający działanie - podkreślił polityk. Dodał też, że "SLD się zmieniło i warto wrócić". 

Gość TOK FM stwierdził, że "miejsce na listach pewnie by się znalazło" dla Pauliny Piechny-Więckiewicz. Jest cały czas lewicową działaczką, nie zmieniła swoich poglądów, a ostatnimi dniami dowodzi, że ma naprawdę dużo do powiedzenia w Warszawie - wyjaśniał Andrzej Rozenek. 

Czytaj też: Trudne pytania o Wujka Samo Zło. "Nie wstydzi się pani iść do wyborów z człowiekiem popierającym Jakiego?"

Przypomnijmy. Paulina Piechna-Więckiewicz opuściła szeregi SLD w 2016 roku. Jest warszawską radną związaną z Inicjatywą Polska. Jeśli wybory w stolicy wygra Jan Śpiewak z porozumienia Wygra Warszawa, wówczas Piechna-Więckiewicz ma zostać wiceprezydentem Warszawy. 

"Trochę inaczej to miało wyglądać"

Zarząd Inicjatywy Polska podjął decyzję o podpisaniu porozumienia wyborczego z Koalicją Obywatelską - poinformował na Twitterze Dariusz Joński. 

Wcześniej na antenie TOK FM taką możliwość skomentował Andrzej Rozenek. 

- Inicjatywa Polska miała być progresywną siłą lewicową. Dlaczego to się nie udało, o to trzeba liderkę pytać - stwierdził gość Karoliny Lewickiej, który był jednym z założycieli stowarzyszenia. 

Zaznaczył, że nie rozumie działania Barbary Nowackiej.  

- Poczekajmy. Aż nie chce mi się wierzyć, że Barbara Nowacka będzie wspólnie z Grzegorzem Schetyną realizować jakiś projekt - ocenił Rozenek. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

  • Jak Andrzej Rozenek ocenia decyzję Roberta Biedronia;
  • Czy Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń współpracują ze sobą;
  • Dlaczego program SLD dla Warszawy nie został jeszcze ujawniony;
  • Czy opozycja powinna się jednoczyć. 

Andrzej Rozenek: Patryk Jaki próbuje wprowadzić wschodnią mentalność

TOK FM PREMIUM