Dlaczego w rejestrze pedofilów brakuje nazwisk księży? Odpowiedź urzędnika Ziobry oburzyła internautów

O tym, że w rejestrze pedofilów brakuje nazwisk księży, prasa pisze już od dawna. Teraz temat wypłynął z okazji kampanii wyborczej do samorządu. Głos w tej sprawie zabrał urzędnik Ministerstwa Sprawiedliwości.

Wszystko zaczęło się od wpisu posła Adama Szłapki, sekretarza generalnego Nowoczesnej. “W styczniu 2018 Ministerstwo Sprawiedliwości upubliczniło listę pedofilów. Nie było na niej ani jednego księdza. Kogo chroni Patryk Jaki? Jesteśmy pewni, że chcemy takich ludzi w życiu publicznym?” - napisał Szłapka, odnosząc się do wiceministra sprawiedliwości, który jest kandydatem PiS na prezydenta Warszawy. Do wpisu dołączył dwa zdjęcia: okładki “Newsweeka”, obrazującej przestępczość seksualną księży, oraz fotografię wiceministra Patryka Jakiego.

Wtedy głos zabrał Sebastian Kaleta, były rzecznik ministra Ziobry, obecnie urzędnik Ministerstwa Sprawiedliwości i członek komisji reprywatyzacyjnej pod przywództwem Patryka Jakiego. “Księży, tak jak każdego innego obowiązują te same przepisy. Nikogo rejestr pedofilów nie chroni” - podkreślił Kaleta. Zaraz potem jednak przyznał, że w rejestrze nie ma nazwisk duchownych. “Fakt, że nie znajdują się tam księża (w rejestrze jawnym) oznacza, że księża nie popełniali najbrutalniejszych przestępstw (tam się kwalifikują brutalne gwałty)” - napisał.

Słowa urzędnika Ziobry wywołały oburzenie internautów. “Panie Kaleta, KAŻDY gwałt popełniony na dziecku jest BRUTALNY. Proszę to sobie zakodować w głowie i przestać (za przeproszeniem) pie****ć” - napisała Pola. “Pani Polo, chodzi o typ kwalifikowany przestępstwa, zagrożony bardziej surową karą "art 197 § 4 kk . Jeżeli sprawca czynu określonego w §1-3 działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5" - odpowiedział Kaleta.

“Obiecywaliście surowsze kary dla bandziorów. A teraz Pan ze spokojem odpowiada, że gwałt na dziecku nie jest przestępstwem ‘zagrożonym bardziej surową karą’? No u licha, jak można pozwalać, żeby gwałciciel dziecka dostawał odsiadkę mniej niż 5 lat?!” - pyta Piotr. “Pupil biskupa Wesołowskiego, ksiądz Gil, spełnia ten warunek, co więcej, dostał 7 lat bezwzględnej ciupy, a próżno go tam szukać” - zauważył Wacek.

Sebastian Kaleta napisał później, że sprawa rejestru pedofilów to “skandaliczny”, “kłamliwy” i “bezpodstawny” atak na Patryka Jakiego i kler, przeprowadzony przez PO.

Czy w rejestrze pedofilów powinny się znajdować również nazwiska księży rzymskokatolickich?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (322)
Rejestr pedofilów - dlaczego brakuje nazwisk księży? Odpowiedź urzędnika Ziobry oburzyła internautów
Zaloguj się
 • sg15niner

  Oceniono 61 razy 55

  Jako katolik nie mam ochoty chodzić na mszę odprawianą przez zboczeńca. Nawet jeśli tzw. prawica go kocha (zapewne dlatego że gwałcił dziewczynki, więc jest OK).

 • supermarjan

  Oceniono 45 razy 43

  to proste. takiej liczby nazwisk nie uciągnie nawet serwerownia goog la.

 • trzynasty

  Oceniono 91 razy 41

  Nie jestem z PO, ale tak - nazwiska sukienkowej pedofilii muszą się znaleźć na liście. Jakiś lepszy sort z tego kleru? Pamiętajmy:
  "...Klerykalna zaraza jest wytworem szatana..." - Grabaż.

 • lucifer_king_of_the_world

  Oceniono 45 razy 39

  to nie są pedofile, ci wszyscy koloratkowi, tylko ofiary namolnego napastowania przez nieletnich, którzy na siłę wpychają się koloratkowcom na kolana, pod sutanny, do łóżka, i nawet jak ten koloratkowiec wystawi fiuta, żeby małoletni się odcyndolił i oddalił w pośpiechu (no bo przecież wiadomo, że każdy zdrowy na umyśle chłopak na widok faceta z fiutem na wierzchu raczej powinien oddalić się w pośpiechu), to ci gó...arze jeszcze bardziej wzmagają swoje niecne usiłowania molestacyjne

 • Jerzy Miki

  Oceniono 31 razy 31

  obrońca pedofilów Jaki na prezydenta Warszawy !

 • zimman

  Oceniono 55 razy 29

  Niegdyś bardzo katolicka Hiszpania już dojrzała i wypowiedziała Konkordat. Polska bedzie nastepna a prawica skończona raz na zawsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX