Błażej Spychalski następcą Łapińskiego. Łódzki desant w Kancelarii Prezydenta

Błażej Spychalski to nowy rzecznik prasowy prezydenta. 33-letni prawnik jest radnym PiS w łódzkim sejmiku. I wieloletnim współpracownikiem byłego rzecznika partii - Marcina Mastalerka.

W poniedziałek Krzysztof Łapiński złożył rezygnację ze stanowiska rzecznika prasowego prezydenta Dudy. Zapowiedział, że odchodzi z polityki.

Jego następcą został Błażej Spychalski. Były pracownik centrali i klubu PiS, potwierdził w rozmowie z TOK FM, że  zostanie w piątek o 13.30 powołany na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta i odpowiadać będzie za nadzór nad biurem prasowym.

Kim jest Błażej Spychalski?

Błażej Spychalski ma 33 lata, jest prawnikiem i radnym PiS w łódzkim sejmiku wojewódzkim. Warto zwrócić uwagę, że Spychalski to wieloletni współpracownik Marcina Mastalerka, który w 2016 roku przestał być rzecznikiem PiS.

Czytaj też: Mastalerek zapłacił za konflikt z Kaczyńskim? "Cóż, pan prezes nie ma do niego słabości">>>

Spychalski to już czwarta osoba, która pełni obowiązki prezydenckiego rzecznika. Pierwsza była Anna Surówka-Pasek, którą zastąpił były dziennikarz Marek Magierowski. W maju 2017 roku jego z kolei zastąpił Krzysztof Łapiński.

Czytaj też: Prezydent na TSUE nie poczeka. Łapiński: Sędziowie Sądu Najwyższego zaczęli kuglować prawem

Krzysztof Łapiński ostatni raz w TOK FM, w roli prezydenckiego rzecznika

TOK FM PREMIUM