Dominikanie już wiedzą, jak wynagrodzić przestępstwa seksualne kleru na dzieciach. "Bezczelność"

Po pierwszej w nocy na profilu świeckich dominikanów ze Służewa, ukazała się grafika wzywająca do "wynagrodzenia" za pedofilię w Kościele. Wpis o "dniu pokuty i postu" oburzył internautów.

Świeccy dominikanie ze Służewca w piątek 14 września będą obchodzić "Dzień Pokuty i Postu". Jak piszą, ma to być "wynagrodzenie za grzechy seksualne i nadużycia władzy przez kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich, w odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka".

Wśród form wynagrodzenia świeccy zakonnicy proponują post o chlebie i wodzie, modlitwę różańcową i przyjęcie komunii św. w intencji wynagradzającej. Zachęcają do zapisywania się do udziału w akjci w księdze przy wyjściu z kościoła lub na stronie internetowej. "Po Mszy o godz. 19:30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar nadużyć oraz o nawrócenie krzywdzicieli" - piszą.

Wpis wywołał mieszane reakcje internautów. Oprócz lajków pojawiły się krytyczne komentarze.

"Bezczelność" - oceniła Bożena Przyłuska z Konferencji Episkopatu Polek. "Każde słowo w tym ogłoszeniu to odrażające świadectwo podłości i niezrozumienia.
Otwórzcie archiwa! Przyznajcie się do zbrodni! Oczyśćcie szeregi! Ręce precz od dzieci!" - napisała Przyłuska.

"Księża gwałcili, więc niech wierni poszczą. Logiczne" - skomentował Michał. "Możecie też przestać kryć pedofili przenosząc ich do innych parafii i wypłacać odszkodowania ofiarom jak każda normalna instytucja by zrobiła" - napisał Tomasz.

Baby shoes remember

W niedzielę 26 sierpnia Polska po raz pierwszy przyłączyła się do akcji Baby Shoes Remember, której celem jest upamiętnienie ofiar przestępczości seksualnej kleru. Symbolem skrzywdzonych dzieci były dziecięce buty, które uczestnicy akcji wieszali na kościelnych ogrodzeniach. Akcja została zainicjowana w Irlandii.

Kilka dni temu opinia publiczna zareagowała oburzeniem na wpis urzędnika Ministerstwa Sprawiedliwości. Sebastian Kaleta napisał na Twitterze, że w jawnym rejestrze pedofilów nie ma nazwisk księży, bo żaden z nich nie został skazany za "brutalny" gwałt.

Czy post i modlitwa to właściwy sposób wynagrodzenia za przestępczość seksualną?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Pedofilia w Kościele rzymskokatolickim. Świeccy dominikanie wymyślili, jak "wynagrodzić" przestępczość seksualną kleru na dzieciach
Zaloguj się
 • Emma Borowiec

  Oceniono 4 razy 2

  Bardzo ładnie ze strony dominikanów, że w ogóle pomyśleli o ofiarach swych pobratymców, ale to za mało. Duchownych, którzy dopuścili się czynów pedofilskich należy wydać władzom świeckim, osądzić i skazać na długie lata więzienia, bo. krzywda moralna, jaką uczynili dzieciom, jest nieodwracalna.

 • kerry55

  0

  Bezczelne ku... w białym. Parę setek lat temu smażyli nieprawomyślnych na stosach a teraz robią sobie jaja z ofiar zboczonych duszpastuchów.

 • getz54

  Oceniono 10 razy 0

  Biedni, poczciwi katolicy, sami widzicie, ze ta grupa społeczna, biskupi, księza, katecheci i katechetki, cywilni oblaci, świeccy dominikanie i cholera wie jaka jeszcze zaraza, jest niewiweząca w tę wiarę, której naucza. Kościelna komisja majątkowa zagrabiła temu biednemu, zacofanemu, katolickiemu krajowi miliardy złotych, tysiące hektarów ziemi. setki nieruchomości. Państwo dało im na budowę świątyni opatrzności, na Licheń, na kibel Rydzyka ze złotą kopułą i muzeum Johny Walkera setki milionów zeta, a te przybłędy zamiast odszkodowań kazą wam pościc i chodzic na kolanach za karę w jakiejs drodze krzyzowej. Wy macie jeszcze cierpiec za ból zadany waszym dzieciom. Ludzie, dajcie sobie spokój z tą zafajdaną instytucją zboczeńców i złodziei. Pieprzcie ich ekstrementy, komunie, ostatnie namaszczenia, niech sobie je wsadzą tam gdzie wsadzają waszym dzieciom i popchają jeszcze krzyzami . Napluli wam w twarz tą propozycją, wyrobili w was poczucie winy za krzywdę waszych dzieci. Oni są przekonani, ze nikogo nie skrzywdzili, gwałcili przeciez te dzieci w imię Boga Wszechmogącego, tak jak spalili Giordano Bruno na stosie, jak łamali kołem kwintowym kości kobiet opanowanych przez szatana, jak gorącym zelazem wypalali krzyze niewinnym dzieciom w Ameryce Południowej. Kościół katolicki to środowisko złych, zdeprawowanych, zboczonych, bezkarnych ludzi, których łączy zmowa milczenia i nakaz okazywania sobie pomocy. Toksyczne bagno.

 • wujekdolf

  Oceniono 14 razy 0

  do pierdla! i niech klawisz powie grypsującym co ten sukienkowiec zrobił!

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy -1

  A czego spodziewaliście się po pobożnych chrześcijanach ?

  Nasz papież Wojtyła, za wymordowanie w czasie "nawracania"

  całych cywilizacji, bąknął "uroczyste" prepraszam...

 • tegepe

  Oceniono 3 razy -1

  Kiedy to bezczelne panoszenie się klechów i ich akolitów w tym kraju się wreszcie skończy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX