"Tu najważniejszy jest człowiek". Stołeczny ZOO Market organizuje Targi Rzeczy Wyszukanych

- Zakupy u nas są zupełnie czymś innym, niż wyprawa do centrum handlowego - mówią organizatorki ZOO Marketu. Na miejscu znajdziemy bibeloty, płyty winylowe, książki oraz prace artystów z Akademii Sztuk Pięknych.

W najbliższy weekend warszawski ZOO Market organizuje Targi Rzeczy Wyszukanych. Pojawi się na nich kilkudziesięciu wystawców z całej Polski. Na miejscu będzie można kupić m.in. starocie, bibeloty, płyty winylowe i książki. Oprócz tego pojawi się też rękodzieło, design, obrazy, grafiki, rzeźba - wszystko od młodych artystów z Akademii Sztuk Pięknych. 

Bazar, kino, kawiarnia 

Praski ZOO Market to miejsce, które znajduje się tuż obok Dworca Wileńskiego.

- Można liczyć na praski klimat, warszawski sznyt i polską produkcję - przekonują organizatorzy. Poza targami, organizowanymi co dwa tygodnie, można tu wpaść, żeby wziąć udział w warsztatach (np. tworzenia lalek), techno dancingu. Na miejscu organizowane jest również kino letnie.

- Wierzę, że tworzę coś istotnego dla miasta, dla dzielnicy, że ludzie znajdują w przestrzeniach ZOO Marketu poczucie wspólnoty, której często na co dzień tak brakuje. Tu jakoś tak się dzieje, że ludzie znajdują czas na rozmowy, na wymianę myśli. Wyciągam z tego wnioski, również dla siebie. To fajne uczucie - mówi Oliwia Hajn, która wspólnie z Agatą Kiszluk założyły praską miejscówkę.

Dziewczyny są przekonane, że zakupy na ZOO Markecie są czymś zupełnie innym, niż wyprawa do centrum handlowego. I dlatego tak zachęcają do odwiedzin na Targach Rzeczy Wyszukanych.

- Wizyta na targu to zupełnie inne doświadczenie niż zakupy w galerii handlowej, bo tu najważniejszy jest człowiek. Tu człowiek zaprezentuje swój produkt czy usługę. Opowie Ci, jak go zbudował. Z człowiekiem ponegocjujesz, a potem pójdziesz razem na kawę. W galerii masz kontakt jedynie z bezosobową marką i metką cenową. Co prawda znajdziesz tam wszystko w jednym miejscu, ale jak dla mnie, taka galeria mogłaby, by się mieścić w bunkrze, na wyspie lub być po prostu osobnym miastem - tłumaczy Agata Kiszluk.

Nadchodzące wydarzenia ZOO Marketu

8-9 września Targi Rzeczy Wyszukanych vol. VI 

8 września Kino Plenerowe na Zoo Markecie

8 września Bezpłatne Warsztaty Tworzenia Słowiańskich Lalek

16 września Dźwięki z Dworca Zoo czyli Techno Dancing

21 września Koncert Dustinhead ICH TROJE + DJ SET

22 września Otwarta Kawiarnia na Zoo Markecie

Weź Śpiwór i Chodź na KINO | Każda Sobota 19.30

23 września Dźwięki z Dworca Zoo czyli Techno Dancing na Zoo Markecie

29-30 września Targi Rzeczy Wyszukanych vol. VII

TOK FM PREMIUM