Paweł Rabiej: Nie chodzi o to, żeby pogonić PiS. Chodzi o to żeby, zaproponować dobrą alternatywę

Konwencja Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej odbędzie się w sobotę Warszawie. - Przedstawimy sześć haseł dotyczących wyborów samorządowych - mówił w Wywiadzie Politycznym TOK FM Paweł Rabiej, kandydat Nowoczesnej na wiceprezydenta stolicy.

Na sobotnią konwencję Koalicji Obywatelskiej zaproszono działaczy lewicowej Inicjatywy Polska, na czele której stoi Barbara Nowacka. W tym tygodniu Inicjatywa podjęła decyzję ws. porozumienia wyborczego z Koalicją do sejmików wojewódzkich. 

- To kluczowy moment i bardzo się cieszę, że Barbara Nowacka dołącza do nas. To pokazuje siłę koalicji oraz to, że jest ona nową jakością i rośnie jak kula  śniegowa - powiedział Paweł Rabiej z Nowoczesnej, kandydat na prezydenta Warszawy w ramach Koalicji Obywatelskiej, członek Komisji weryfikacyjnej. 

Paweł Rabiej tłumaczył, że koalicje są dobre, gdy chce się rozwijać w kraju samorządność.

- Nie chodzi o to, żeby pogonić PiS. Chodzi o to żeby, zaproponować dobrą alternatywę. Żeby to zrobić, trzeba zbierać siły i ze sobą współpracować. Decyzja o dołączeniu do koalicji na pewno nie była łatwa dla Barbary Nowackiej, szczególnie przy słowach krytyki o czystej kalkulacji miejsc w parlamencie. Uważam jednak, że przede warto postawić na Koalicję Obywatelską, zamiast być rozbitkiem poza burtą - podsumował kandydat na prezydenta Warszawy.

W weekend konwencje KO, SLD i PSL

W najbliższy weekend konwencje organizuje również Sojusz Lewicy Demokratycznej (sobota) oraz ludowcy (niedziela). Wszystkie ugrupowania przedstawią swoje programy i kandydatów w największych miastach.

Prawo i Sprawiedliwość do wyborów samorządowych idzie z kolejną już zresztą, tzw. piątką Morawieckiego

SLD nie będzie licytować się na program - zapowiada rzeczniczka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Anna Maria Żukowska.

- Wyliczanki są w przedszkolu, a samorząd to jest zbyt poważny temat, żeby go zmieścić w jakiejś piątce, czy trójce. Oczywiście, mamy swój program wyborczy, który jest podzielony na bloki - powiedziała.

Czytaj więcej: Konwencja PiS. "Seniorzy zamiast o podwyżkach emerytur usłyszeli, że będzie więcej domów starców"

"Warto połączyć siły, żeby z PiS-em walczyć" - mówił w TOK FM Dariusz Joński z Inicjatywy Polska

TOK FM PREMIUM