Adrian Glinka i Jakub Hartwich startują w wyborach. W barwach Koalicji Obywatelskiej

W wyborach samorządowych wystartuję Adrian Glinka oraz Jakub Hartwich, którzy należeli do najbardziej rozpoznawalnych uczestników sejmowego protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów.

O starcie w wyborach Adriana Glinki i Jakuba Hartwicha poinformowano podczas konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej.

- Chce zmieniać Polskę dla osób z niepełnosprawnościami. Pomóżcie mi w tym i trzymajcie za mnie kciuki! - prosił Hartwich podczas przemówienia w czasie warszawskiej konwencji.

- Będę walczył o godność, równouprawnienie takich osób jak ja. Żeby nigdy nie miały pod górkę - mówił Adrian Glinka, od dziś kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Glinka i Hartwich byli jednymi "z twarzy" trwającego 40 dni sejmowego protestu osób niepełnosprawnych i ich rodziców.

Czytaj też: Kraśko zażenowany słowami premiera. O "gierkach" niepełnosprawnych i "turboliberalnej" opozycji>>

"To najważniejsze wybory"

Według lidera PO Grzegorza Schetyny, najbliższe wybory samorządowe, to "najważniejsze wybory od 29 lat".

- Zaczyna się walka o przyszłość Polski, cztery bitwy, które zdecydują, czy będziemy żyć na wschodzie, czy na zachodzie Europy, czy zwyciężymy i spełni się polski sen o wolności i dobrobycie, czy wygrają ci, którzy chcą zachęcić Polaków, aby sami odbudowali żelazną kurtynę - stwierdził przewodniczący Platformy podczas swojego wystąpienia.

Schetyna ogłosił tzw. sześciopak propozycji na wybory. Zapowiedział m.in.  koniec chaosu w szkołach, skuteczną walkę ze smogiem, kontynuację budowy boisk orlików i dróg lokalnych, "schetynówek", darmową komunikację dla uczniów.

Warszawska konwencja była okazją do debiutu Barbary Nowackiej w barwach Koalicji Obywatelskiej.

- To nie jest czas na podziały, to czas na określenie się, czy jesteśmy po stronie wolności czy autorytaryzmu - powiedziała przewodnicząca Inicjatywy Polska.

Czytaj też: "Obiecanki-cacanki. Lipa" - PiS nie czeka na konwencję PO. Atakuje>>>

"Warto połączyć siły, żeby z PiS-em walczyć" - mówił w TOK FM Dariusz Joński z Inicjatywy Polska

TOK FM PREMIUM