"Biedroń słucha doradców Macrona". Świetnie przyjęte wystąpienie prezydenta Słupska w Gdańsku

- Oczywiście, że to jest nowa jakość w polityce - tak piątkowe spotkanie Roberta Biedronia z wyborcami w Gdańsku ocenił w TOK FM dr Bartosz Rydliński z Instytutu Politologii UKSW.

Weekend upływa pod znakiem politycznych konwencji - za nami m.in. inauguracja kampanii Koalicji Obywatelskiej. We Wrocławiu odbyła się też Pierwsza konwencja regionalna PiS.

Czytaj też: "Nie sądzę, by elektorat Nowackiej przekraczał 2-3 proc.". Eksperci o najnowszym nabytku Koalicji Obywatelskiej

Na tle tych wystąpień, pod względem formy, wyróżniło się spotkanie z wyborcami, jakie w Gdańsku zorganizował Robert Biedroń, który niedawno ogłosił, że nie będzie startował w wyborach na prezydenta Słupska i zaczyna tworzyć nowy ruch polityczny.

Do sali Europejskiego Centrum Solidarności przyszło ponad pięćset osób, część nie zmieściła się na widowni i siedziała na scenie razem z Biedroniem.  Prezydent złapał ze swoimi gośćmi świetny kontakt, dużo miejsca poświęcił na wysłuchanie ich pomysłów na przyszłość Polski.

 - Nie jest chyba wielką tajemnicą, że osoby, które stały za sukcesem Emmanuela Macrona, pomagają Biedroniowi w prowadzeniu takiej kampanii - komentował w TOK FM dr Bartosz Rydliński z Instytutu Politologii UKSW.

 - Oczywiście, że to jest nowa jakość w polityce. Chociaż wiele trendów było do polski z Zachodu importowanych, np. podczas kampanii Aleksandra Kwaśniewskiego - dodał.

Prowadząca audycję Karolina Głowacka zauważyła, że np. Platforma Obywatelska wybiera jednak standardową formułę konwencji wyborczej, na której politycy przemawiają z mównicy.

Program pisany z obywatelami

Zdaniem naukowca wynika to z tego, że Grzegorz Schetyna reprezentuje inne pokolenie niż Robert Biedroń i różnica między nimi jest pokłosiem m.in. zmian generacyjnych i świadomościowych. Jak mówi, spośród polityków Platformy, w takiej konwencji prędzej odnalazłby się kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Dodaje jednak, że nie mógłby on liczyć na taką liczną publiczność, jaką cieszy się Robert Biedroń.

- Ludzie są ciekawi jego programu, który ma tworzyć razem z obywatelami. Platforma pisze programy na zapleczach eksperckich i dopiero potem starają się przekonać do niego obywateli. Robert Biedroń chce pójść na około - tłumaczył dr Rydliński.

Biedroń: Nie wierzę, że Barbara Nowacka pójdzie do PO. To fake news

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (91)
"Biedroń słucha doradców Macrona". Świetnie przyjęte wystąpienie prezydenta Słupska w Gdańsku
Zaloguj się
 • janrobin2015

  Oceniono 36 razy 20

  Pompka sie zaczyna. Jessli zacznie jakas intesywna kampanie to warto bedzie zgodnie z podstawowa zasad sledcza- follow the money. On nie ma grosza i nie ma nikogo za soba. W makarona wpompowano setki milionow euro pochodzacych z roznych dziwnych zrodel. I powstala wydmuszka potulna swoim mocodawca.

 • qznia

  Oceniono 21 razy 9

  Idziesz Robertttttttttttttttttt!
  Schetyna się sroży:)
  kogo w walce z piS będzie popierać GW? PO (któremu nie zapomni zabójstwa Unii Wolności) czy Roberta..
  Ciekawe.

 • e50504

  Oceniono 27 razy 7

  Wystąpienie najlepsze w historii Wszechświata, ale w końcu wykonane przez Nadczłowieka Roberta "Musisz" Biedronia, więc nie mogło być inaczej.

  ""Biedroń słucha doradców Macrona" - no jeśli tak to gratuacje, nie bez powodu Macron po roku urzędowania ma poparcie Francuzów na granicy błędu statystycznego, a na świecie już nawet nie jest bohaterem dowcipów, robi za wieszak na garnitury. Nikt nawet nie pamięta jego nazwiska.

  Ale wy tu macie odlot na tym portalu xD

 • mrpens

  Oceniono 9 razy 7

  Czy powtórzy cud gospodarczy ze Słupska? To teraz miasto znane na całym świecie.

 • wilq9

  Oceniono 26 razy 6

  "Oczywiście, że to jest nowa jakość w polityce - tak ...dr Bartosz Rydliński z Instytutu Politologii UKSW"
  Co jest tą nową jakością? to, że dotychczasowi kandydaci zwykle wsadzali kobietom, a temu kandydatowi wsadzają faceci? czym on się różni od innych polityków poza tym, że jest ostentacyjnym sodomitą?

 • e50504

  Oceniono 19 razy 5

  Fundacja Batorego vs Biuro Polityczne CIA vs niemiecki wywiad i tak się gryzą w tym polskim grajdołku

  Wy naprawdę myślicie że ktoś to jeszcze kupi? Myślicie że tego nie widać? xD

 • adok1103

  Oceniono 27 razy 5

  Nowa jakość.
  Dlaczego?
  Bo facet jest gejem i to jest ta nowa jakość.
  Każdy kto nie odda głosu na partię Pana Biedronka jest h. omofobem, katolem. m, nazi. stą, kol. tunem, leniem, Januszem i Grazyną, pisz. ielcem, ciemogrodzianinem.,500plusiakiem,dzieciorobem.
  Ole

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX