"Pomoc przekroczyła nasze oczekiwania". Podziękowania dla słuchaczy Grupy Radiowej Agory

Mieszkańcy i samorząd gminy Brusy na Pomorzu, zniszczonej przez ubiegłoroczną nawałnicę, podziękowali za okazaną pomoc. - Naprawdę jesteśmy wdzięczni, bo ta pomoc przekroczyła nasze oczekiwania - mówił reporterowi TOK FM burmistrz.

Przy okazji dożynek podziękowania popłynęły do wolontariuszy, służby ratowniczych i szeregu instytucji oraz prywatnych darczyńców. Burmistrz Brus Witold Ossowski i sekretarz Mariola Rodzeń, wyróżnili także słuchaczy Grupy Radiowej Agory.

Przypomnijmy, w zeszłorocznej zbiórce przekazaliście Państwo - na rzecz mieszkańców zniszczonej wsi Wysoka Zaborska - około 300 tysięcy złotych. - Wszyscy włączyliście się w to wielkie dzieło i bez was nie byłoby tak szybkiej reakcji. Dziękujemy - mówiła reporterowi TOK FM Mariola Rodzeń.

- Naprawdę jesteśmy wdzięczni, bo ta pomoc przekroczyła nasze oczekiwania. To było bardzo odczuwalne wsparcie. Mówię to w imieniu naszego samorządu, ale przede wszystkim w imieniu tych mieszkańców, którzy tej pomocy potrzebowali i ją otrzymali - dodał burmistrz.

Tak było rok temu: Blisko 300 tys. zł dla mieszkańców zrujnowanej wsi Wysoka Zaborska. Finał akcji Grupy Radiowej Agory>>>

Przy jednej z ulic w Brusach posadzone zostały drzewka, które mają upamiętnić wsparcie, jakie otrzymali mieszkańcy. Jedno z nich zadedykowano mediom, które przed rokiem pomagały.

Przypomnijmy, późnym wieczorem 11 sierpnia 2017 roku na Kaszubach i w Borach Tucholskich nawałnica uszkodziła tysiące domów, powaliła ogromne połacie lasu.

W skali kraju, jak wyliczyły Lasy Państwowe, obszar zniszczeń jest półtora raza większy od powierzchni Warszawy

Rok po nawałnicy na Pomorzu. Zobacz, jak było i jak jest

TOK FM PREMIUM