Platforma Obywatelska zabiega o lewicowych wyborców. "Nie ma po co pchać się na prawo"

- To jest dobry ruch - tak w TOK FM Dr Anna Materska-Sosnowska z Instytutu Nauk Politycznych UW oceniła decyzję Koalicji Obywatelskiej o współpracy z Barbara Nowacką.

Decyzja Barbary Nowackiej o dołączenia do Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej zaskoczyła wielu komentatorów życia politycznego. Oficjalnym startem współpracy była sobotnia konwencja Koalicji w Warszawie.

- To nie jest czas na podziały, to czas na określenie się: czy jesteśmy po stronie wolności czy autorytaryzmu - mówiła przewodnicząca Inicjatywy Polska.

Czytaj też: "Nie sądzę, by elektorat Nowackiej przekraczał 2-3 proc.". Eksperci o najnowszym nabytku Koalicji Obywatelskiej

Dla Koalicji Obywatelskiej jest to okazja na pozyskanie głosów lewicowej części wyborców.

PiS będzie się radykalizował

Dr Anna Materska-Sosnowska z Instytutu Nauk Politycznych UW komentowała w TOK FM otwarcie się PO na lewe skrzydło:

 - Jeżeli spojrzeć na niemiecką chadecję, to tam też jest sprawiedliwość społeczna. Nie ma po co pchać się na prawo. Zwłaszcza, że za PiS jest jeszcze bardziej prawa strona, więc PiS będzie się jeszcze bardziej radykalizował. Dlatego, moim zdaniem, to jest dobry ruch - oceniła.

Barbara Nowacka popiera w wyborach prezydenckich w Warszawie Rafała Trzaskowskiego. Tym samym na półtora miesiąca przed pierwszą turą Inicjatywa Polska zmienia swojego kandydata w stolicy.

Wcześniej był nim Jan Śpiewak, popierany też przez Partię Razem, Zielonych i Wolne Miasto Warszawa.

Biedroń: Nie wierzę, że Barbara Nowacka pójdzie do PO. To fake news

TOK FM PREMIUM