Katarzyna Lubnauer: Atakowanie Koalicji Obywatelskiej jest działaniem nieodpowiedzialnym

Według szefowej Nowoczesnej tylko zjednoczona opozycja ma szansę pokonać PiS w jesiennych wyborach. Dlatego w TOK FM krytykowała tych, którym Koalicja Obywatelska się nie podoba. Liderom lewicy wytknęła "duże ego".

Zdaniem szefowej Nowoczesnej "atakowanie Koalicji Obywatelskiej jest działaniem nieodpowiedzialnym". - Bo realnie rzecz biorąc podmiotem, który stanął naprzeciwko PiS, jest Koalicja Obywatelska - podkreśliła przewodnicząca. Tak Katarzyna Lubnauer podsumowała opinie Roberta Biedronia na temat koalicji.

Prezydent Słupska, pracujący nad własnym projektem politycznym, stwierdził w poniedziałek, że Koalicja Obywatelska "to wielkie oszustwo".

Jak oceniła Lubnauer, przed wyborami po dwóch stronach barykady stoją: Prawo i Sprawiedliwości, które chce podporządkować samorządy władzy centralnej, oraz Koalicja Obywatelska, która walczy o samorządność lokalnych społeczności.

- Biedroń zdecydował się stanąć okrakiem na barykadzie, a de facto abdykować. Bo jest tak skoncentrowany na sobie i swoim projekcie, że zbliżające się wybory go nie interesują - stwierdziła Lubnauer.

Posłanka zwróciła uwagę na to, że wśród chóru krytyków coraz szerszej Koalicji Obywatelskiej znacznie bardziej słyszalne są głosy środowisk lewicowych. Wśród krytykujących jest m.in. lider Partii Razem.

- Lewica sama ze sobą ma problem, bo mamy przecież Roberta Biedronia, Adriana Zandberga i innych. Na razie mam wrażenie, że jest tam bardzo dużo ego, ale nie ma współdziałania. My pokazaliśmy, że można się porozumieć - mówiła szefowa Nowoczesnej w rozmowie z Janem Wróblem.

Szkoła bez religii

Lubnauer zapowiedziała, że niedługo Nowoczesna złoży projekt zmieniający przepisy dotyczące nauki religii w szkołach.

- Jesteśmy przeciwko finansowaniu lekcji religii z budżetu państwa. Uważamy, że jeżeli te lekcje - między innymi dla wygody rodziców - mają się odbywać na terenie szkół podstawowych, to powinny być na początku lub końcu dnia zajęć, nie powinno być oceny religii na świadectwie, nie ma mowy o tym, by katecheta był członkiem rady pedagogicznej. A już w ogóle nie a mowy o tym, czego chce minister edukacji, żeby ksiądz był wychowawcą klasy - powiedziała posłanka.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu! Katarzyna Lubnauer rozmawiała z Janem Wróblem także o:

Nowacka o krytyce ze strony Zandberga: Niektórzy zamiast mądrych czynów wybierają ostre słowa

TOK FM PREMIUM