Katarzyna Lubnauer: Atakowanie Koalicji Obywatelskiej jest działaniem nieodpowiedzialnym

Według szefowej Nowoczesnej tylko zjednoczona opozycja ma szansę pokonać PiS w jesiennych wyborach. Dlatego w TOK FM krytykowała tych, którym Koalicja Obywatelska się nie podoba. Liderom lewicy wytknęła "duże ego".

Zdaniem szefowej Nowoczesnej "atakowanie Koalicji Obywatelskiej jest działaniem nieodpowiedzialnym". - Bo realnie rzecz biorąc podmiotem, który stanął naprzeciwko PiS, jest Koalicja Obywatelska - podkreśliła przewodnicząca. Tak Katarzyna Lubnauer podsumowała opinie Roberta Biedronia na temat koalicji.

Prezydent Słupska, pracujący nad własnym projektem politycznym, stwierdził w poniedziałek, że Koalicja Obywatelska "to wielkie oszustwo".

Jak oceniła Lubnauer, przed wyborami po dwóch stronach barykady stoją: Prawo i Sprawiedliwości, które chce podporządkować samorządy władzy centralnej, oraz Koalicja Obywatelska, która walczy o samorządność lokalnych społeczności.

- Biedroń zdecydował się stanąć okrakiem na barykadzie, a de facto abdykować. Bo jest tak skoncentrowany na sobie i swoim projekcie, że zbliżające się wybory go nie interesują - stwierdziła Lubnauer.

Posłanka zwróciła uwagę na to, że wśród chóru krytyków coraz szerszej Koalicji Obywatelskiej znacznie bardziej słyszalne są głosy środowisk lewicowych. Wśród krytykujących jest m.in. lider Partii Razem.

- Lewica sama ze sobą ma problem, bo mamy przecież Roberta Biedronia, Adriana Zandberga i innych. Na razie mam wrażenie, że jest tam bardzo dużo ego, ale nie ma współdziałania. My pokazaliśmy, że można się porozumieć - mówiła szefowa Nowoczesnej w rozmowie z Janem Wróblem.

Szkoła bez religii

Lubnauer zapowiedziała, że niedługo Nowoczesna złoży projekt zmieniający przepisy dotyczące nauki religii w szkołach.

- Jesteśmy przeciwko finansowaniu lekcji religii z budżetu państwa. Uważamy, że jeżeli te lekcje - między innymi dla wygody rodziców - mają się odbywać na terenie szkół podstawowych, to powinny być na początku lub końcu dnia zajęć, nie powinno być oceny religii na świadectwie, nie ma mowy o tym, by katecheta był członkiem rady pedagogicznej. A już w ogóle nie a mowy o tym, czego chce minister edukacji, żeby ksiądz był wychowawcą klasy - powiedziała posłanka.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu! Katarzyna Lubnauer rozmawiała z Janem Wróblem także o:

Nowacka o krytyce ze strony Zandberga: Niektórzy zamiast mądrych czynów wybierają ostre słowa

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Katarzyna Lubnauer w Poranku Radia TOK FM
Zaloguj się
 • grzegorzul

  Oceniono 10 razy 6

  oj, oj,oj jaka poszkodowana i delikatna... co ? "miękka dupa"? a jak ty chlapiesz jęzorem na PIS, nawet jak cię o to nie zapytają to dobrze ? jak polityka jest za twarda idź dzieciom wycierać smarki. poradzimy sobie bez ciebie i twoich kolegów POmyleńców

 • premier_scretyna

  Oceniono 9 razy 5

  Wiecie jak ten nowy twór przegra? Przez K.O.

 • premier_scretyna

  Oceniono 9 razy 5

  Aha, to rozumiem, że jeśli na KO zagłosuje 10% Polaków to ona już wie, że pozostałych 90% jest 'niedobre'?
  Kiedy w końcu przestanie dzielić Polaków?

 • hotin

  Oceniono 9 razy 5

  Was ,,TOTALNYCH" należy zaorać, a nie tylko zniszczyć!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy 5

  To mniej wiecej menatlnosc wyniesiona z ich pezetpeereowskich famul, tam tez krytyka socjalizmu byla nieodpowiedzialnym wichrzycielstwem. Mentalnosc tych ludzi wywodzacych sie komunistycznych elit byla zrodlem upadku komunizmu i to doktrynerstwo stalo sie przyczyna upadku postpeerelu w 2015.
  Zeby oddac menatlnosc calej tchorzowskiej postperelowskiej klasy przypomnial mi sie material onetu na temat filmu dywizjon 303, w ktorej prowadzacy wypalil z calej swojej glebi - jak na Polske calkiem niezle efekty specjalne, Zakoscielny zaprotestowal - dlaczego jak na Polske.

  Teraz cos pozytywnego Polskie sieci przesylowe podpisaly umowe na budowe rurociagu gazowego z Danii, odwazne decyzje zostaly podjete, koniec z ruskim gazem, sygnal wyslany i powiem wam iz ruscy to uszanuja bo oni jednak jakos tam szanuja odwaznych i zdecydowanych, dlaczego was postpeerowcy nie szanowal, wlasnie daltego czerwone lajzy.

 • westgreg

  Oceniono 5 razy 1

  Się rozpierdzieliło Ryśkowy projekt, bo nie bardzo się wie, jak się politykę w Polsce robi, to trzeba to teraz jakoś uzasadnić. Aż przykro słuchać.

 • kopandopol

  Oceniono 9 razy 1

  Tępa baba przesiąknięta antyPiSem.

 • cynnik2

  Oceniono 7 razy -5

  Pomysły to może i mają, ale PO ich z tymi pomysłami zmiecie - przecież PO to taki PiS bis, tylko lepiej zakamuflowany, zwłaszcza w sprawach religii i kobiet. Ale niestety kłania się znów mniejsze zło, bo Razem, SLD czy PSL to już dno całkowite, zapatrzone w siebie.

 • getz54

  Oceniono 10 razy -6

  Stare indiańskie przysłowie mówi, ze nieobecni nie mają głosu. I zrozumiały to pani Lubnauer, Nowacka, pan Schetyna. Zrozumiał to wcześniej Ziobro. zmoknięty, stojąc na skrzynce po pomidorach drzącym z emocji egzaltowanym głosem, histerycznie prosił Kaczyńskiego o koalicję. ,, Jarku, Jareczku, kochany, tylko my, tylko razem wygramy Jarku, tylko my razem. I im się udało. Pani Lubnauer wyciągnęła sztandarowy punkt programu Zandberga, zrobi porządek z religią w szkołach. Na początek i to dobre. Ona z panią Nowacką i Schetyną są w stanie to zrobic, wyborcy o tym wiedzą, dlatego obsikają ciepłym moczem partię Razem, Biedronia z jego kolegami i Pusią, Czarzastego z jego PZPR/SLD, bo oni osobno są obciachowi, w koalicji będą mieli wsparcie i obronę swoich programów, tak jak to miały chamy z Samoobrony i prostaki z LPR. Tylko oni razem, wspólnie, zatykając nosy od smrodu, są w stanie posprzątac ten gnój po
  bolszewikach, bo jak im się nie uda to bolszewicy pozamiatają ich po wyborach i 36 milionów Polaków przy okazji. Zdarza się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX