Żalek zapytany o swoją wypowiedź o "dzieciach w beczkach" zmienił temat na...aborcję

Jacek Żalek, kandydat na prezydenta Białegostoku, podczas debaty Radia TOK FM "Usłysz Swoje Miasto" nie uciekł od pytań o swoją słynną wypowiedź; w której sugerował, że wśród rodziców dzieci niepełnosprawnych są "zwyrodnialcy".

Przypomnijmy - chodzi o rozmowę z portalem tokfm.pl, w której polityk tłumaczył, dlaczego - jego zdaniem - nie należy się zgodzić na wprowadzenie 500 złotych dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych. A świadczenia domagali się protestujący w Sejmie niepełnosprawni i ich opiekunowie.

- Po tym, jak oni się zachowują, opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero dzieje się w domu, a mogą zdarzyć się niestety zwyrodniali rodzice. Dzieci te czasami nie mają głosu. Bo są zamknięte, bo nie chodzą do szkoły - przekonywał Jacek Żalek.

W kolejnej rozmowie radiowej zasugerował, że skoro zdrowe dzieci bywają mordowane w beczkach, to tym bardziej coś takiego może się zdarzyć dziecku choremu.

Żalek o protestujących rodzicach: Nie można dać im tej gotówki. Traktują dzieci jak żywe tarcze

Nawiązanie do aborcji

Kandydat na prezydenta Białegostoku podczas wtorkowej debaty wyborczej TOK FM odniósł się do swojej wypowiedzi sprzed kilku miesięcy.

- Jestem przeciwny mordowaniu jakichkolwiek dzieci! Szczególnie tych niepełnosprawnych. To dzisiejsze prawo pozwala na zabicie w łonie matki dziecka z podejrzeniem niepełnosprawności - skwitował Żalek.

Nikt z kontrkandydatów uczestniczących w debacie nie podjął tego tematu. Andrzej Świetlikowski powiedział krótko: Nie chce mi się z panem polemizować na ten temat. Ta wypowiedź zakończyła wątek.

Przypomnijmy, że protestujący latem w Sejmie rodzice skierowali przeciwko Jackowi Żalkowi pozew do sądu. Uważają, że słowa kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Białegostoku, wypowiedziane w rozmowie z portalem tokfm.pl, naruszają ich cześć i godność osobistą.

Czytaj też: Żalek przeprosił protestujących, ale zarzuca nam manipulację. Oto cała rozmowa tokfm.pl z posłem

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Jacek Żalek zapytany o "dzieci w beczkach"
Zaloguj się
 • Tadeusz Grabowski

  Oceniono 3 razy 3

  jest niestety swoistą aberracją cytowanie wypowiedzi... w ogóle zajmowanie się i puszczanie w eter wypowiedzi takiego indywiduum jak Żalek...robiąc to w pewnym stopniu legitymizujemy takie postawy jakie ten typ reprezentuje...uznajemy, że nawet jeśli się z nimi nie zgadzamy to mają prawo funkcjonować między nami...A NIE MAJĄ PRAWA !!!! znacznie zdrowiej byłoby gdyby taki typ i paru jeszcze innych zostali odsunięci w medialny niebyt... NO TAK... ALE JEST JESZCZE TVPIS... przechlapane

 • wujekdolf

  Oceniono 1 raz 1

  stary żalka to był zwyrodnialec - wpychać w jego starą bez kolczugi to trzeba mieć jaja i być niezłym zwyrolem - teraz każdy kto zagłosuje na niego w wyborach też jest zwyrolem i wali konia we własnym gó...e.

 • barbarakoss

  0

  Wyjatkowo obrzydliwy typ, fuj!

 • dik2002x

  0

  Żalek powinien być dla nas przezroczysty, czyli niewidzialny. Nie ma nic gorszego dla takiego indywiduum, jak bycie ignorowanym. Tylko ostracyzm dla takiego typa może być dotkliwą karą

 • lese_majeste

  0

  widać żalek mówi o sobie i swoich przyjaciołach i stąd tak dobrze zna temat znęcania się nad rodziną, ale oni wpierw po pijaku przyleją żonie po pysku, porozstawiają dzieci po kątach a potem szybko do spowiedzi, sześć zdrowasiek i już są czyści, tak to działa i m.in. dlatego nie wolno zakazać bicia dzieci

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -1

  A ja mam dosc juz tego powszechnego spedalenia zachodu, ktore prowadzi do upadku swiata do ktorego chcielismy dolaczyc, a ktory wszedl w stan zupelnej impotencji. Czytam o zapowiadanej ofensywy w Idlib i jedynym zmartwieniem ministra MSW jest to iz islamisci sie rozpierzchna i wroca do Francji, to po prostu juz rece opadaja, tego juz sie nie daje czytac, mocarstwo nuklearne nie wie co ma zrobic z bandyta ktory zamierza wjechac na ich teren.
  Dziwimy sie Putinowi, ale ja przestaje sie mu dziwic w tym jak traktuje politykow zachodnich te bande ograniczonych umyslowo impotentow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX