Żalek zapytany o swoją wypowiedź o "dzieciach w beczkach" zmienił temat na...aborcję

Jacek Żalek, kandydat na prezydenta Białegostoku, podczas debaty Radia TOK FM "Usłysz Swoje Miasto" nie uciekł od pytań o swoją słynną wypowiedź; w której sugerował, że wśród rodziców dzieci niepełnosprawnych są "zwyrodnialcy".

Przypomnijmy - chodzi o rozmowę z portalem tokfm.pl, w której polityk tłumaczył, dlaczego - jego zdaniem - nie należy się zgodzić na wprowadzenie 500 złotych dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych. A świadczenia domagali się protestujący w Sejmie niepełnosprawni i ich opiekunowie.

- Po tym, jak oni się zachowują, opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero dzieje się w domu, a mogą zdarzyć się niestety zwyrodniali rodzice. Dzieci te czasami nie mają głosu. Bo są zamknięte, bo nie chodzą do szkoły - przekonywał Jacek Żalek.

W kolejnej rozmowie radiowej zasugerował, że skoro zdrowe dzieci bywają mordowane w beczkach, to tym bardziej coś takiego może się zdarzyć dziecku choremu.

Żalek o protestujących rodzicach: Nie można dać im tej gotówki. Traktują dzieci jak żywe tarcze

Nawiązanie do aborcji

Kandydat na prezydenta Białegostoku podczas wtorkowej debaty wyborczej TOK FM odniósł się do swojej wypowiedzi sprzed kilku miesięcy.

- Jestem przeciwny mordowaniu jakichkolwiek dzieci! Szczególnie tych niepełnosprawnych. To dzisiejsze prawo pozwala na zabicie w łonie matki dziecka z podejrzeniem niepełnosprawności - skwitował Żalek.

Nikt z kontrkandydatów uczestniczących w debacie nie podjął tego tematu. Andrzej Świetlikowski powiedział krótko: Nie chce mi się z panem polemizować na ten temat. Ta wypowiedź zakończyła wątek.

Przypomnijmy, że protestujący latem w Sejmie rodzice skierowali przeciwko Jackowi Żalkowi pozew do sądu. Uważają, że słowa kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Białegostoku, wypowiedziane w rozmowie z portalem tokfm.pl, naruszają ich cześć i godność osobistą.

Czytaj też: Żalek przeprosił protestujących, ale zarzuca nam manipulację. Oto cała rozmowa tokfm.pl z posłem

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM