Trzaskowski obiecuje szczepionki dla Warszawy. W pakiecie zabezpieczenie dziewczynek przed HPV

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy, obiecuje ofensywę szczepionkową. Zapowiedział także, jak KO zagłosuje w sprawie sejmowego projektu antyszczepionkowców.

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy, zamieścił na Twitterze grafikę zatytułowaną Zdrowa Warszawa. Zawarł na niej trzy obietnice dotyczące szczepionek dla mieszkańców i mieszkanek stolicy.

Po pierwsze polityk Platformy Obywatelskiej chce dopłacać do szczepionek dla małych dzieci. Chodzi o skojarzone szczepienia 6 w 1. Po drugie Trzaskowski zapowiada sfinansowanie szepionek przeciwko grypie dla dzieci (w żłobkach i przedszkolach), kobiet w ciąży i seniorów. Po trzecie kandydat KO w wyborach samorządowych chce uruchomić program szczepień przeciwko HPV dla dziewczynek w wieku 11-12 lat.

Trzaskowski napisał, że Zdrowa Warszawa to "odpowiedź na nieodpowiedzialną politykę PiS w obszarze ochrony zdrowia". Zapowiedział także, że Koalicja Obywatelska zagłosuje w Sejmie przeciwko projektowi antyszczepionkowców, który zakłada rezygnację z obowiązkowych szczepień ochronnych.

Przeczytaj też: Rekordowa liczba zachorowań na odrę. Ekspert: Polsce grozi epidemia

To nie są jedyne obietnice Rafała Trzaskowskiego dotyczące zdrowia osób mieszkających w Warszawie. Kandydat na prezydenta stolicy zapowiada także otwarcie gabinetu ginekologicznego, w którym warszawianki nie będą musiały się obawiać odmowy usług ze względu na tzw. klauzulę sumienia.

Miejskie szpitale bez klauzuli sumienia? "Nikt nie będzie prawił kazań"

Projekt antyszczepionkowców w Sejmie

Stowarzyszenie STOP NOP, które zrzesza rodziców dzieci z powikłaniami poszczepiennymi, złożyło w Sejmie propozycję zniesienia obowiązku szczepień ochronnych dla dzieci.

Lekarze ostrzegają, że zwiększy to podatność całej populacji na poważne choroby. Na antenie Radia TOK FM mówił o tym pediatra i wakcynolog, szef fundacji Instytutu Profilaktyki Zakażeń dr Paweł Grzesiowski.

- Odra czy gruźlica? Na którą z zakaźnych chorób skazać swoje dziecko? - zapytała przewrotnie prowadząca Agata Kowalska.

- Wydaje mi się, że czasy doboru naturalnego już minęły. I zbyt dużo widziałem nieszczęśliwych dzieci czy umierających z powodu chorób zakaźnych. Ktoś, kto nie pracuje na oddziałach i nie chodzi po szpitalach, nie rozumie, o czym mówię. Wszystkim tym, którzy popisali taką ustawę, dedykuję wycieczkę na oddział zakaźny, pediatryczny lub OIOM - odpowiedział wprost gość Radia TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
Rafał Trzaskowski obiecuje szczepionki dla Warszawy. Kandydat KO w wyborach samorządowych odniósł się do projektu proepidemików
Zaloguj się
 • lubella69

  Oceniono 6 razy 4

  Czy ten idiota wymyśli coś jeszcze durniejszego??? Może "karta warsawiaka" w chipie na czole???..... Szczepionki na HPV u dziewczynek spowodują problemy z płodnością gdy będą dorosłe. Nie wiem na czym to polega, jakaś lekarka mówiła w TVN. Sczepionki typu 6w1, to zaraza!. Każdy rozsądny pediatra odradza! Podobno jest po tym wysyp alergii u małych dzieci. NIGDY NIE SZCZEPCIE DZIECI SZCEPIONKAMI 6w1!

 • Kasia Sadowska

  0

  żeby się nawet teorii ewolucji czepiać? albo wymyślać szczepionkina hpv powodujące zaplanowane problemy z płodnością? nie mogę w to uwierzyć! zamiast opowiadać takie rzeczy bardzo polecam poczytać prawdziwą fachową wiedzę na www.zaszczepsiewiedza.pl szczególnie że co piąta polka umiera na raka szyjki macicy... to nie są przelewki tylko poważna choroba, która może dotknąć nasze matki, córki, żony...

 • ganro

  Oceniono 3 razy -1

  A może by wybrać ich obu to przecież będzie raj na ziemi???

 • ziggybum

  Oceniono 6 razy -2

  Ojojoj! Uważaj Trzasku - do szczepionek dołożysz jeszcze finansowanie in vitro, prace nad GMO, zakaz handlu lekami homeopatycznymi, wywalisz religię ze szkół, zwiększysz nauczanie o ewolucji - polska tradycyjna ciemnota może tego nie wytrzymać. Pytanie czy w Warszawie jest jej już wystarczająco mało, żeby tu tworzyć wyspę postępu? Moim zdaniem za dużo napływu ludzi z ciemnogrodu - ale co tam, ktoś musi walić ich po pyskach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX