Tusk wyprzedził Dudę w rankingu zaufania. Wysokie miejsca Biedronia, Nowackiej i Kaczyńskiego

Polacy bardziej ufają Donaldowi Tuskowi, niż Andrzejowi Dudzie - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Różnica jest jednak nieznaczna - szefowi Rady Europejskiej ufa 42,7 proc., a prezydentowi 40,8 proc. ankietowanych.

Donald Tusk, zwycięzca rankingu, w sierpniu cieszył się zaufaniem 39,2 proc. badanych, co oznacza, że w ciągu miesiąca zanotował wzrost zaufania o 3,5 pkt. proc. Z kolei zaufanie do Andrzeja Dudy spadło o 3,1 pkt. proc. Prezydent zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu. Na trzecim miejscu ze wskazaniem 40 proc. uplasował się premier Mateusz Morawiecki. Czwarte miejsce należy do Roberta Biedronia (39,5 proc.), a piąte do Barbary Nowackiej (35,1 proc.), która o włos wyprzedza zdobywcę szóstego miejsca, Jarosława Kaczyńskiego (35 proc.).

A jak wygląda druga strona medalu, czyli których polityków Polacy darzą największą podejrzliwością? Niekwestionowanym liderem rankingu nieufności jest były minister Antoni Macierewicz (69,1 proc.). Mocne drugie miejsce ma Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 57,3 proc. Polaków. Trzecie miejsce zajmuje prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (56,2 proc.). Była premier rządu PiS Beata Szydło zajmuje czwarte miejsce w rankingu nieufności (56,1 proc.), piąta lokata należy do Grzegorza Schetyny (5,2 proc.), a szósta do prezydenta Andrzeja Dudy (52 proc.).

Badanie IBRiS dla Onetu zostało przeprowadzone w dniach 7-8 września metodą telefoniczną na reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych osób.

Czy Donald Tusk stworzy na eurowybory własną listę i zawalczy z PO?

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Ranking zaufania do polityków. Donald Tusk wyprzedził Andrzeja Dudę
Zaloguj się
 • mrpens

  Oceniono 11 razy 7

  Mam pełne zaufanie do Donalda Ambergold Tuska

 • tomaselli

  Oceniono 5 razy 3

  Co za brednie !!!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  To znak iz wybory sie zblizaja.

 • marywil2012

  Oceniono 2 razy 0

  To dziwne. Suweren przestaje wierzyć klamcom zawodowym z PiSu? Zawsze mowilem, że to amatorzy ale, że otumaniony suweren się wreszcie zorientował, że tematy reform to sciema...to pozytywnie zaskakuje. Jeszcze wiele roboty przed opozycja ale noga już w drzwiach, żeby przegonić tę wulgarną chołotę fanatyków z najwyższych urzędów i społek skarbu państwa, gdzie się niszczą aroganci.

 • bihepi

  Oceniono 7 razy -1

  "Tusk wyprzedził Dudę...", gdyż cwałował na białym rumaku krwi _arabskiej.
  A Dudyń na łysej kobyle marki łapiński nie miał większych szans...
  Wcześniej był plan, że D. będzie gonił Tuska zużytą Adelajdą ale dobra zmiana wzięła mu zmieniła fragatę na "rower Błażeja".....

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 6 razy -2

  He, he.
  Tusk, Morawiecki i Duda oraz Biedroń mają podobny poziom zaufania społecznego.
  Pierwszy uciekł, drugi gdy otwiera buzię, to z marszu kłamie i opowiada pierdoły, trzeci plecie trzy po trzy ale za to ma rozbrajający uśmiech.
  Czwarty wygląda najlepiej ale podoba się chłopakom. Z rzadka mija się z prawdą, co na Polakach nie robi dużego wrażenia.
  Gdyby robiło większe niż orientacja seksualna, miałby pewnie z 80%.

 • stef0909

  Oceniono 8 razy -4

  Du.e wyprzedzi nie długo zwykły psychol!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX