Czy Andrzej Duda chce zabłysnąć przed Trumpem? "Wszak to prezydent USA mówił, że UE to wróg"

Prezydent Duda we wtorek spotka się z Donaldem Trumpem. Zdaniem Doroty Warakomskiej słynna fraza o "wyimaginowanej wspólnocie", wypowiedziana w Leżajsku, mogła się pojawić właśnie w kontekście wizyty w USA.

Andrzej Duda chce, jak deklarował podczas spotkania z mieszkańcami Leżajska, by Polacy mieli poczucie, że ktoś myśli o nich, a nie "o jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika". I choć nazwa Unia Europejska nie padła, to trudno sobie wyobrazić, by prezydent miał na myśli inną wspólnotę.

Zdaniem Doroty Warakomskiej Andrzej Duda "atakując UE, zadbał nie tylko o wysoką cytowalność". 

- Być może jego słowa o "wyimaginowanej wspólnocie" były skierowane w stronę Ameryki. Wszak w lipcu to prezydent Donald Trump mówił:  "myślę, że Unia Europejska to wróg". A wiadomo, że Trump poszukuje lojalnych sojuszników - mówiła w Poranku Radia TOK FM Dorota Warakomska.

Trop może okazać się dobry, bo już w najbliższy wtorek (18 września) dojdzie do długo oczekiwanego spotkania prezydentów USA i Polski w Białym Domu. - To będzie oficjalna robocza wizyta i być może o to właśnie chodziło, żeby zabłysnąć przed Donaldem Trumpem - podsumowała Warakomska.

W planie amerykańskiej wizyty Andrzeja Dudy, prócz spotkania z Donaldem Trumpem, są też m.in. rozmowy z amerykańskimi politykami w Senacie, spotkanie pierwszych dam.

Książka o polityce Donalda Trumpa dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>

Czytaj też: Socjolog o wypowiedzi Dudy: Wyobrażona więź jest potrzebna do funkcjonowania każdej wspólnoty. Także Polski>>>

Płomienne wystąpienie prezydenta w Leżajsku. O "wyimagonowanej wspólnocie"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (65)
Spotkanie Duda-Trump. Wizyta prezydenta Dudy w USA. "Wyimaginowana wspólnota"
Zaloguj się
 • 2fat

  Oceniono 18 razy 4

  Dupa przed `Trumpem to mógłby zabłysnąć co najwyżej złotym zębem. Może sobie wprawi...

 • Mieczyslaw Pietrus

  Oceniono 1 raz 1

  Na co ten nasz czubek liczy, ze drugi czubek z USA
  ucaluje go za te wypowiedz?. Co najwyzej zamiast w kiblu, przyjmie go na kortarzu wiadscym do tego przybytku. Co by nie mowic , znajac Trumpa na 100% walnie cos jak lysy o beton.Juz widze mine Adriana jak mina karconego dziecka.

 • andzialak

  Oceniono 5 razy 1

  Wyścig po tytuł dureń roku...

 • c.t.k

  Oceniono 15 razy 1

  Trump może użyć Dudy,konia trojańskiego w celu próby roz3.14erdolenia UE od środka.Z bardzo niedobrymi konsekwencjami dla Polski,bo przecież Amerykanie i tak później nas oleją.

 • kemor234

  Oceniono 21 razy 1

  Jeśli rzeczywiście pan Duda swoją "wypowiedzią" chciał się podlizać prezydentowi Stanów Zjednoczonych, to zapewne stanie się pośmiewiskiem dla całego świata.

 • 099max

  Oceniono 13 razy 1

  Może z nim pogadać jak równy z równym ale w stopniu głupoty. Na tej płaszczyźnie rozumieją się doskonale! :-))

 • kemor234

  Oceniono 9 razy 1

  Dla Trumpa to UE może i jest "wrogiem" gdyż może się skutecznie przeciwstawić "polityce" USA, czytaj dominacji na świecie.
  Natomiast jeżeli chodzi o Polskę, to UE daje nam szansę na godne życie w warunkach demokracji. I właśnie demokracja jest solą w oku PIS, które chce "rządzić" niepodzielnie stosując "zamordyzm" ...

 • kerry55

  Oceniono 11 razy 1

  Bliskie spotkanie tych dwóch "gwiazd" intelektu może wywołać groźną reakcję łańcuchową debilizmu w skali globalnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX