Borys Budka: Władza każdego dnia policzkuje polski naród. PiS nie różni się niczym od bolszewików

"Jeśli chodzi o podejście do instytucji państwowych, PiS nie różni się niczym od bolszewików". Chaos wokół Sądu Najwyższego komentował w TOK FM były minister sprawiedliwości - Borys Budka.

Blisko sto spraw trzeba będzie zdjąć z wokandy w związku z przejściem w stan spoczynku siedmiu sędziów Sądu Najwyższego, jeśli wszyscy z nich odstąpią od orzekania - dowiedział się reporter TOK FM, Tomasz Fenske.

Dla osób czekających na rozstrzygnięcia w Sądzie Najwyższym oznacza to opóźnienia, bo terminy posiedzeń i składy sędziowskie, które się nimi zajmą, trzeba będzie wyznaczyć na nowo.

Prezydent Andrzej Duda pisma z odmową zgody na dalsze orzekanie wysłał kurierem do Sądu Najwyższego wczoraj po południu. Dziś pisma odbierają kolejni sędziowie i po kolei podejmują decyzje o powstrzymywaniu się od orzekania.

"Misiewicze" wymiaru sprawiedliwości

Chaos wokół Sądu Najwyższego komentował w TOK FM były minister sprawiedliwości - Borys Budka.

- Jeśli chodzi o podejście do instytucji państwowych, PiS nie różni się niczym od bolszewików. Dążą do jednolitej władzy państwowej, do tego, aby sędziowie byli całkowicie podporządkowani władzy - powiedział Borys Budka, dodając:

- Przykład Sądu Najwyższego a wcześniej Trybunału Konstytucyjnego pokazuje, że PiS-owi chodziło wyłącznie o to, by włożyć w tamte miejsca "misiewiczów" wymiaru sprawiedliwości. Nie ma i nie było żadnej reformy - powiedział Borys Budka.

Dodał też, że obecna władza każdego dnia policzkuje polski naród. - Dokładnie tak, jak przedstawicielka wojewody spoliczkowała kobietę krzyczącą słowo "konstytucja" - podsumował Borys Budka.

Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie 3 kwietnia tego roku, w trzy miesiące od tej daty w stan spoczynku przechodzą sędziowie, w wieku powyżej 65. rok życia. Mogą dalej orzekać, jeśli złożyli specjalne oświadczenie, a prezydent wyraził zgodę na dalsze zajmowanie przez nich stanowiska.

Renata Kim: Część sędziów podporządkuje się decyzji prezydenta, bo uznaje, że obowiązuje ich prawo

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Borys Budka: Sędziowie Sądu Najwyższego pokazali klasę. TSUE
Zaloguj się
 • tomaselli

  Oceniono 9 razy 5

  Natomiast pan, panie Budka stanowilby swietne uzupelnienie ze swoja lysa czaszka a la W.I. Lenin.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 8 razy 4

  No ja nie znam w historii powojennej wiekszego policzka jak ustalenie stawki godzinowej trzy pincdzicsiunt brutto toi wymowne pluniecie tym ludziom w gebe. I ja wma stara i mloda ubecji mowie robta tak dalej a bedzieta lajzy wkrotce zapiep....za szesc tys.

 • mgrstepien

  Oceniono 8 razy 4

  Przygody młodego Gomułki.

 • mrpens

  Oceniono 9 razy 3

  Borys Pączek puścił bąka w tokfm

 • smurfmadrala

  Oceniono 2 razy 2

  Czy znajomość bolszewików, marksistów, leninistów, stalinistów, bierutystów
  u tow. Budki nie jest rodzinna ?

 • Oceniono 1 raz 1

  Nic dziwnego bo w tej partii są sami komuniści i ich resortowe dzieci którymi kierują agenci GRU

 • eski57

  0

  „PiS nie różni się niczym od Bolszewików” - proponuję przestać porównywać Polską politykę do stanu w innych państwach , bo nie każdy Polak zna sytuację w innych – młodsze pokolenia wiedzą kim byli Bolszewicy i czy w ówczesnych czasach samo zło czynili ? Poza tym niektórym polityka u innych może się podobać . Również w wymienianych krajach społeczeństwo może czuć się obrażane , podobnie jak my się buntujemy kiedy nas gdzieś wytykają !
  - Zamiast wymieniać czym się różni – my , TRZEBA wymieniać ZŁO po imieniu !

 • swobodan1

  0

  Borys Budka jest podobny do penisa ta jego łysa główka wygląda jak pała !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX