Premier zdymisjonował wiceministra Chorążego. "W rządzie PiS nie miejsca na ludzi z doświadczeniem"

- Minister Chorąży to człowiek z dużym doświadczeniem i merytorycznym przygotowaniem. Jak widać, nie ma dla takich ludzi miejsca w rządzie PiS - tak Marcin Kierwiński z PO skomentował decyzję premiera.

Premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował wiceministra inwestycji i rozwoju Pawła Chorążego. Szef rządu stwierdził, że ten "zdecydowanie zagalopował się w niektórych swoich wypowiedziach".

Według medialnych doniesień chodzi o sprzeczne ze stanowiskiem rządu wypowiedzi Pawła Chorążego dotyczące imigrantów. Wiceminister m.in. powiedział na antenie TOK FM, że imigranci są potrzebni naszej gospodarce. Bo tylko dzięki dodatkowym pracownikom z zagranicy będziemy w stanie utrzymać poziom wzrostu gospodarczego.

Podobnie wypowiedział się pod koniec sierpnia w debacie pod hasłem: "Jakiej polityki migracyjnej potrzebuje Polska". Polityk przekonywał, że nasz kraj powinien przyjmować migrantów, "bo to dzięki nim budowany jest dobrobyt państw, które osiągnęły sukces". 

Decyzję premiera skomentował w Wywiadzie Politycznym Radia TOK FM Marcin Kierwiński z PO.

- Minister Chorąży to człowiek z dużym doświadczeniem, pracujący przecież wcześniej w ministerstwie odpowiedzialny za fundusze europejskie. Na pewno jest to osoba z merytorycznym przygotowaniem. Jak widać, nie ma dla takich ludzi miejsca w rządzie PiS, jeśli mają poglądy inne niż pan prezes Kaczyński - powiedział. 

Paweł Chorąży był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju od stycznia 2018 roku.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

  • Dlaczego zdaniem Marcin Kierwińskiego PiS wielokrotnie nie grał fair w trakcie kampanii?

Burzliwe spotkanie z premierem Morawieckim. "Spór o to, czyja ma być Polska, nabiera rumieńców"

TOK FM PREMIUM