Koniec komisji weryfikacyjnej? Patryk Jaki stawia jeden warunek

Szef komisji wyjaśniającej aferę reprywatyzacyjną obiecał, że zakończy jej działanie, jeżeli zostanie wybrany prezydentem Warszawy. - Kiedy ratusz zacznie działać dla dobra wspólnego, nie będzie już potrzebna - mówił Jaki.

- Jeżeli zostanę prezydentem Warszawy, to komisja zostanie rozwiązana. Nie będzie potrzebna, dlatego, że przejęła kompetencje Miasta Stołecznego Warszawy, które w mojej ocenie, swoimi działaniami wspiera mafię reprywatyzacyjną. Ale ma dokładnie takie same kompetencje, jak Komisja -  deklarował Patryk Jaki na piątkowej konferencji prasowej.

Czytaj też: Jaki i Trzaskowski rzucą wszystko, by zbudować metro? Ekspert policzył, na ile lat musieliby zamrozić inwestycje

- Dlatego jeżeli ratusz się zmieni i będzie chciał działać dla dobra wspólnego, komisja nie będzie potrzebna - dodał kandydat PiS na prezydenta Warszawy.

Przypomnijmy: Powołana w marcu 2017 komisja pod przewodnictwem Patryka zajmuje się usuwaniem skutków prawnych wydanych niezgodnie z prawem decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących warszawskich kamienic.

Opozycja od początku podważa działalność komisji, bo jej zdaniem to narzędzie do rozprawienia się z władzami Warszawy.

Stawienia się przed komisją Jakiego konsekwentnie odmawia prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

"Jest piękna zieleń, cisza, spokój". Patryk Jaki o swoich ulubionych miejscach w Warszawie

TOK FM PREMIUM