Piotr Guział wycofał swoją kandydaturę na prezydenta Warszawy. Poparł Patryka Jakiego

Kandydat na prezydenta stolicy z ramienia Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki poinformował dziś, że jeśli zwycięży w wyborach, to powierzy Guziałowi funkcję wiceprezydenta.

Piotr Guział ogłosił dziś, że przestaje kandydować na prezydenta Warszawy. Swoją decyzję przedstawił podczas sobotniej konferencji prasowej zwołanej przez Patryka Jakiego.

Czytaj też: "Jeśli ci się podobam jako mężczyzna, to zadzwoń". Internauci zbulwersowani wpisem Guziała na Twitterze

Guział zapowiedział, że w wyborach poprze Jakiego. Kandydat zjednoczonej Prawicy poinformował zaś, że chce, żeby w przypadku jego wygranej, Guział został wiceprezydentem.

- Dołączam do niego jeszcze przed pierwszą turą wyborów. Pokazał się jako człowiek ambitny, zdeterminowany, który ma wizję. Po raz pierwszy mamy kandydata, który ma wieloletnią wizję i ma szansę wygrać wybory. Jestem przekonany, że wygra - mówił Guział. 

- Dołącza do nas lewica. Widzicie w otoczeniu mojego konkurenta kogoś z prawicy? Chcę stolicy dla wszystkich - napisał na Twitterze Patryk Jaki.

Piotr Guział to były burmistrz Ursynowa, założyciel Stowarzyszenia Nasz Ursynów i były członek SLD. Działa też w Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza.

TOK FM PREMIUM