Festiwal Filmowy w Gdyni 2018. Aż 16 filmów w konkursie głównym

17 września rozpocznie się Festiwal Filmowy w Gdyni. 16 produkcji powalczy o główną nagrodę. Na liście znajdują się m.in. głośne produkcje, takie jak m.in. "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego, czy "Twarz" w reż. Małgorzaty Szumowskiej.

W tym roku 16 filmów pełnometrażowych ma szansę na Złote Lwy i Srebrne Lwy, czyli główne nagrody na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Na liście znajduje się m.in.  "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego, "Twarz" w reż. Małgorzaty Szumowskiej,  "Kler" Wojciecha Smarzowskiego i "7 uczuć" Marka Koterskiego. 

Natomiast nagrodę Platynowych Lwów za całokształt osiągnięć artystycznych otrzyma reżyser Jerzy Skolimowski, który będzie gościem specjalnego uroczystego pokazu filmu „Na samym dnie”. 

Przedwojenna superprodukcja 

Z kolei panel "Czysta klasyka" to jedna z najpopularniejszych sekcji towarzyszących festiwalowi. Widzowie zobaczą filmy Agnieszki Holland, Kazimierza Kutza, Krzysztofa Zanussiego i Jerzego Skolimowskiego. Zaplanowano też pokaz przedwojennej superprodukcji „Szaleńcy” Leonarda Buczkowskiego.

Do historii odwołuje się również sekcja "Pół wieku po Marcu". W tym cyklu zaprezentowane zostaną filmy Janusza Kijowskiego, Radosława Piwowarskiego, Marcela Łozińskiego, Andrzeja Krakowskiego, Marii Zmarz-Koczanowicz oraz Jonathana Rozenbauma.

Jak co roku, w programie imprezy znalazły się pokazy specjalne. Najważniejszym wydarzeniem festiwalu będzie pokaz zrekonstruowanego cyfrowo dramatu „Wrota Europy” w reż. Jerzego Wójcika. 

Ceny biletów: pojedynczy pokaz (normalny) – 19 zł, pojedynczy pokaz (ulgowy) – 16 zł.  Pojedynczy pokaz bloku filmów w Konkursie Filmów Krótkometrażowych – 11 zł, bilety grupowe dla grup zorganizowanych – 13 zł. 

Ceny karnetów: karnet na wszystkie pokazy konkursowe i pozakonkursowe kosztuje – 220 zł (normalny) i 170 zł (ulgowy).

TOK FM PREMIUM