Znikający były poseł. Co się stało ze zdjęciem opublikowanym na koncie prezydenta Andrzeja Dudy?

Prezydent Andrzej Duda opublikował na Twitterze swoje zdjęcia z wielkiego święta plonów w Spale. Jednak wpis zniknął, a zaraz potem pojawił się kolejny, niemal identyczny. Różnica? Jedna fotografia.

Prezydent Andrzej Duda zamieścił w internecie zdjęcia ze święta plonów w Spale. "Dożynkowym uroczystościom już od soboty towarzyszyły liczne imprezy, m. in. kiermasze oraz występy regionalnych zespołów muzycznych" - czytamy we wpisie głowy państwa, który ukazał się w niedzielę wieczorem na Twitterze.

Jednak - jak zauważył reporter TOK FM Tomasz Setta - wpis zniknął, a po kilku minutach pojawił się kolejny, niemal identyczny. Co je różni? Jedna fotografia. W pierwotnym wpisie widać zdjęcie, na którym parę prezydencką do tańca wiedzie były poseł Gabriel Janowski. W nowej wersji wpisu tego zdjęcia już nie ma. "Gdzie się podziało zdjęcie pary prezydenckiej z Gabrielem Janowskim?" - pyta retorycznie reporter TOK FM.

Kim jest Gabriel Janowski?

Gabriel Janowski to członek opozycji demokratycznej PRL, założyciel duszpasterstwa rolników, polityk ruchu ludowego, były minister rolnictwa (1991-1993). Kilka razy był posłem - po raz ostatni w IV kadencji (2001-2005). Przez 13 lat był szefem partii Przymierze dla Polski.

W 2000 r. wydarzenia pokazały nagranie, na którym widać, jak polityk skacze w Sejmie. Janowski twierdzi, że jego niecodzienne zachowanie to efekt tego, że ktoś podstępnie podał mu narkotyki. Według niego była to zemsta za to, że sprzeciwiał się prywatyzacji.

 
Czy kasowanie zdjęcia z Gabrielem Janowskim z konta prezydenta Andrzeja Dudy to dobry pomysł?

TOK FM PREMIUM