Prezydent nie słucha Narodowej Rady Rozwoju? "To ogromny, niewykorzystany potencjał"

Czym zajmuje się organ powołany przez Andrzeja Dudę? - Spotykamy się, pracujemy, ale prezydent nie pyta nas o zdanie - powiedział w TOK FM dr Krzysztof Mazur, członek Narodowej Rady Rozwoju.

Narodowa Rada Rozwoju to powołane przez Andrzeja Dudę Gremium konsultacyjno-doradcze. Jej zadaniem jest tworzenie ekspertyz i założeń merytorycznych do prezydenckich projektów ustaw. - Mam świadomość, że prezydent nie jest specjalistą od wszystkiego. Potrzebuje ludzi, których opinii musi słuchać – mówił Duda do powołanego przez siebie w 2015 roku zespołu.

Likwidacja gimnazjów 

W skład Narodowej Rady Rozwoju wchodzi 87 ekspertów z różnych dziedzin. Wśród nich jest m.in. dr Krzysztof Mazur, prezes Klubu Jagiellońskiego, uważanego za intelektualne zaplecze polskiej prawicy.

Ekspert do spraw polityki i zarządzania publicznego wyjawił na antenie Radia TOK FM, że chociaż odbywają się posiedzenia Rady, prezydent nie pyta specjalistów o opinie. 

- Moim zdaniem rada to ogromny niewykorzystany potencjał - powiedział dr Krzysztof Mazur, dodając: - Spotykamy się, pewne prace koncepcyjne są wykonywane. Jednak gdy na stole pojawiła się ustawa o likwidacji gimnazjów, nasza sekcja, która zajmuje się edukacją, nie została poproszona o zajęcie stanowiska.

Zobacz także: Czym zajmie się Narodowa Rada Rozwoju? Znany reżyser zdradza: Na polskiego "Szeregowca Ryana" potrzeba z 60 mln zł

Zdaniem gościa Radia TOK FM rada powinna przygotowywać dla prezydenta opinię w tej sprawie. 

- Była na tyle ważna kwestia, że powinniśmy przynajmniej wyrazić swoje zdanie - dodał. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

  • Dlaczego szef Klubu Jagiellońskiego uważa, że PiS to partia wielonurtowa;
  • Jaka jest przyszłość prawicy?
  • Czy Andrzej Duda jest w stanie zbudować własną formację?

Pamiętacie, co robiliście 15 września 2008 roku? "Zastanawiałem się ile wziąć pieniędzy z bankomatu"

TOK FM PREMIUM