Janusz Korwin-Mikke znowu szokuje. Tym razem zabrał głos na temat przestępczości seksualnej kleru

Janusz Korwin-Mikke, przewodniczący partii Wolność, skomentował na Twitterze wyrok sądu, który przyznał 1 mln zł odszkodowania i rentę kobiecie, która jako dziewczynka była gwałcona przez księdza.

O bezprecedensowym wyroku na korzyść ofiary przestępczości seksualnej kleru napisała dziś "Gazeta Wyborcza". Sąd w Poznaniu wydał orzeczenie na początku roku, ale aż do teraz informacja była tajemnicą. Sędzia uznał odpowiedzialność hierarchicznego Kościoła rzymskokatolickiego za gwałty na dziewczynce - ksiądz Roman, który ją krzywdził, był szkolnym katechetą.

"Gdyby nie uczył religii, gdyby nie był księdzem, to do jego spotkania z pokrzywdzoną w ogóle nie doszłoby. Gdyby nie wykorzystał swojej funkcji księdza do zdobycia zaufania pokrzywdzonej, szkoda nie zostałaby wyrządzona" - uznał sąd. Hierarchia katolicka odwołała się od wyroku - rozprawa apelacyjna jest wyznaczona na 20 września.

Janusz Korwin-Mikke komentuje wyrok sądu

Do sprawy odniósł się na Twitterze były europoseł Janusz Korwin-Mikke. Szef partii Wolność wyraził obawę, że po tym wyroku nastolatki będą urządzać seksualne polowania na księży, by potem walczyć o odszkodowania.

"Jezus-Maria! Kościół ma zapłacić milion + dożywotnią rentę(!!) kobiecie, którą w wieku 14 lat całował i obmacywał ksiądz. Teraz nastolatki (czytają internet, czytają...) będą się masowo podstępem lub siłą pchały księżom do łóżek. Sąd zastosował bardzo silny bodziec ekonomiczny..." - napisał Janusz Korwin-Mikke na Twitterze (pisownia oryginalna).

Internauci zareagowali błyskawicznie. Przeważają głosy bardzo krytyczne, wyrażające odrazę i oburzenie postawą polityka. Wiele z nich nie nadaje się do zacytowania. "Panie Januszu, czy panu, tak najzwyczajniej po ludzku, nie wstyd?" - pyta Bart. "Choćby te 14-latki używały jakichkolwiek sztuczek, ksiądz nadal będzie łamał prawo. Czy to tak trudno zrozumieć?" - tłumaczy Piotr.

"Akurat kiedy jakiś sondaż dawał wam 5%..." - zauważył Airwaves. To aluzja do krążącej w internecie hipotezy, że za każdym razem, gdy partia Janusza Korwin-Mikke może przekroczyć próg wyborczy, jej lider wygłasza jakąś skandaliczną wypowiedź, po której liczba jego wyborców topnieje.

Janusz Korwin-Mikke o Korze

To nie pierwsza szokująca wypowiedź Korwina-Mikke o przestępczości seksualnej kleru wobec dzieci. W połowie sierpnia, niedługo po pogrzebie Kory, polityk opublikował na Twitterze wpis, który wywołał burzę. Krzywdę, której piosenkarka doświadczyła jako dziecko skwitował słowami, że dzięki tym przeżyciom Kora stała się sobą.

"Lewica biadoli, że Kora była w dzieciństwie 'molestowana' przez księdza. Pytam: czy to zmieniło Jej życie? Jeśli TAK - to być może zamiast wybitnej piosenkarki wyrosłaby przeciętniaczka - albo (o zgrozo!) pieśniarka katolicka? Co cię nie zabije, to cię wzmocni!" - napisał Korwin-Mikke.

Czy Janusz Korwin-Mikke powinien przeprosić za swoją wypowiedź o nastolatkach, które będą pchać się księżom do łóżka?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (25)
Janusz Korwin-Mikke skomentował pedofilię w Kościele rzymskokatolickim
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 7 razy 3

  "Teraz nastolatki (czytają internet, czytają...) będą się masowo podstępem lub siłą pchaly księżom do łóżek. "- zdaniem przewielebnych dzieciarnia pcha się księżom do łóżek w poszukiwaniu bliskości, której nie zapewnia rodzina. A mądrość każdego dorosłego (również, a może zwłaszcza księdza) powinna być gwarancją, że taki dzieciak (płeć i wiek nie ma znaczenia) nie zostanie skrzywdzony. KK ma dużo za uszami w tym temacie. Ma też dużo okazji do kontaktów z nieletnimi (religia w szkole to pierwsza taka furtka, szeroko otwarta). Ma także kasę, duuuużo kasy, więc niech płaci. Wówczas jeżeli nie z przyczyn religijno- etyczno-moralnych, ale czysto finansowych pedofilia w kk będzie surowo tępiona od środka, przez władze kk.

 • pies_na_czarnych

  Oceniono 2 razy 2

  Janusz Korwin-Mikke ścier... jakich mało

 • gblo

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiscie tego katabasa nie ma na liście pedofilii , bo on lub inni jego koledzy gwałcą " delikatniej". To są kpiny wręcz szyderstwo . Dopóki ludzie nie pojmą jaką krzywdę wyrządza gwałt w psychice dziecka będą to bagatelizować. O takim Korwinie już dawno powinnismy zapomnieć , jak o wielu innych. I niech wszystkich ich szlag trafi

 • endrju1521

  Oceniono 16 razy 2

  Tylko zbokol może bagatelizować i drwić,

  z czynności seksualnych na dzieciach !

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 1 raz 1

  Korwinszony na nczas.com piszą coś o "odpowiedzialności zbiorowej".

 • ochujek

  Oceniono 1 raz 1

  Pewnie Mike ma tak cwane dzieci że dla pieniędzy zrobią wszystko. Jak klechy.

 • normalny1977

  Oceniono 1 raz 1

  Ja się nie znam na sexsie nam 40 lat i 2 dzieci. A moje 13 koleżanki podobały mi się jak sam miałem 13, 14 lat. Teraz jakieś koleżanki syna jest w tym wieku nie są dla mnie obiektem seksualnym. Są po prostu dziećmi. Są małe dziecinne i mówią do mnie proszę pana. Jeżeli ksiądz taką dorwał i wykożystał jest to chore i ksiądz jest chory. A kary powinny być duże to może kościuł rozwiąże problem celibatu. I przestanie być mekką ludzi sexualnie nieokreślonych. Pamiętajmy o wiele trudniej o romas jak się ma żonę. A romans z 13 latką to nie romans to choroba. I tacy powinni być leczenib izolowani. Itd.

 • Ala Syd

  Oceniono 1 raz 1

  P. Mikke powiedzial kiedys, ze kobiety, dzieci i starcy nie powinni wyglaszac opinii na wazne tematy bo i tak nic nie wnosza do debaty. Moze bylby juz czas zamilknac, starcze?

 • wujekdolf

  Oceniono 1 raz 1

  korwin jak zwykle powiedział coś głupiego - u niego to norma - ta banda małolatów co słucha tej kanalii to dopiero przygłupy, natomiast co do odszkodowania które ma wypłacić sukienkowy pałac pedofilski - bardzo dobrze - od wieków nas okradają - mają na to.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX