Paulina Piechna-Więckiewicz: Pokazujemy, że Dawid może ścierać się z Goliatem

Paulina Piechna-Więckiewicz, kandydatka na wiceprezydentkę Warszawy porozumienia Wygra Warszawa, odeszła z Inicjatywy Polska, ale nadal wierzy w zwycięstwo w stolicy komitetu utworzonego wokół Jana Śpiewaka.

Paulina Piechna-Więckiewicz, współzałożycielka stowarzyszenia Inicjatywa Polska, po przegranym głosowaniu przeciwko wejściu IP w porozumienie z Platformą Obywatelską, odeszła z organizacji. 

- Uznałam, że mimo iż bardzo dużo czasu poświęciłam temu stowarzyszeniu, to mam swoje zobowiązania wobec wyborców, zobowiązałam się też, żeby wspierać komitet Wygra Warszawa

Zdaniem radnej stolicy polityka samorządowa powinna opierać się na wartościach, wiarygodności i wspólnym celu.

- Komitet Wygra Warszawa współpracuje ze sobą już od jakiegoś czasu w sprawach mieszkańców stolicy. W Warszawie jestem w opozycji. PO ma też trochę rzeczy w stolicy na sumieniu - mówiła radna oraz dodała: - Przez trzy kadencje widziałam, co się działo wokół reprywatyzacji, z przestrzenią publiczną, z tkanką miejską, z zielenią. Dla mnie WW to jest wiarygodny sojusz. To są ludzie, z którymi pracuję od lat. Razem ze Śpiewakiem walczyliśmy o Śródmieście Południowe. Pokazujemy, że Dawid może ścierać się z Goliatem.

Czytaj też: Piechna-Więckiewicz wróci do SLD? Rozenek: Jestem najlepszym dowodem na to, że można

- Sporo tych Goliatów. Jesteście w opozycji wobec PO, PiS, Barbary Nowackiej i innych struktur - podkreślił prowadzący Poranek TOK FM, Jan Wróbel

- Jesteśmy za mieszkańcami Warszawy, przeciwko Goliatom. Tworzymy alternatywę i uważamy, że jest ona potrzebna - podkreśliła polityczka. - Bardzo jest mi przykro, kiedy słyszę od osób, z którymi spotykam się na prodemokratycznych demonstracjach, że budując inny komitet, wspieram PiS w jego działaniach. To jest nieuczciwe postawienie sprawy i ma mało wspólnego z demokracją - wyjaśniła gościni TOK FM.

Kandydatka na wiceprezydentkę stolicy zaznaczyła, że chciałaby, aby częściej padały słowa o alternatywie w wyborach, a nie tylko "zjednoczona opozycja albo śmierć". 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

Piechna-Więckiewicz: Pieniądze na tanie budownictwo mieszkaniowe nie będą pochodzić tylko z budżetu miasta

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM